Hyaluronic asit;  Güzel, dolgun ve neme doymuş bir cilt için hepsini sağlar.

Etken maddeler cildin alt tabakasına ulaşabiliyor mu, cildin alt tabakasında neler oluyor ve cildiniz bundan nasıl faydalanıyor?


Hyaluronic asit nedir? 

Hyaluronic asit (sodyum hyaluronat) her formatta bulabilirsiniz. Hyaluronic asit kapsül olarak yaşlanma karşıtı kremlerde bileşen olarak veya estetik tıpta hyaluronic asit enjeksiyon ile dolgu maddesi olarak kullanılır. Hyaluronic asit ciltte dolgun, pürüzsüz ve yoğun nemlendirici etkisi ile bilinir. 

Sadece cildimizin güzel görünmesini sağlamaz, hücre sıvımızın önemli bir etken maddesidir. Aynı zamanda bağ dokumuzun önemli bir bileşeni olup eklemlerimizin rahat hareket etmesi için gerekli sıvı ve kıkırdak maddesinin oluşumunda etkilidir. Pürüzsüz bir cilt için nem dengesi önemlidir. Genç yaşta cildimiz kendi kendine yetebilecek nemi sağlar. Ancak artan yaşla birlikte cildin ve vücudun nem  üretimi azalır. Bununla birlikte cildin elastikiyetini azaltır ve kırışıklıklar giderek daha belirginleşir.

Bir gram hyaluronic asit altı litreye kadar nem depolayabilir. Bu nedenle nem söz konusu olduğunda en etkili bileşenlerinden biridir. Kuruluktan oluşan çizgilerde ve kırışıklıklarda etkilidir. Bu da yaşlanma karşıtı cilt bakımında hyaluronic asiti popüler hale getirir.

Hyaluron cilt tarafından yan etki oluşturmadan tanınır ve tolere edilir.

Küçük ama ince fark

Yapılarına göre uzun zincirli ve kısa zincirli hyaluronic asit arasında bir ayrım vardır. Moleküler yapı ne kadar ince ve küçük olursa, aktif bileşenin cildin daha derin katmanlarına girmesi o kadar kolay olur.

 

Yüksek moleküler hyaluronic asit

• Cildin yüzeyine etki eder

• Nemlendirici etki

• Kısa süreli etki

 

Düşük moleküler hyaluronic asit

• Cilt tarafından derinlemesine emilir

• Cildin nem dengesini sağlar

• Cildi kalıcı nemlendirir

 

Hyaluronic asit içeren ürünler


Anti-aging etken maddeler cildi nasıl etkiler. Özel hyaluronic asit ürünleri cildi nemlendirir, ince çizgileri ve kırışıklıkları gözle görülür şekilde doldurarak cilde dolgun taze bir görünüm sağlar.

 

Daha fazla hyaluronic asit mümkün değil! HYALURONIC UREA bakım serisi hyaluronic asiti ve üreyi birleştirir ve nem kaybına karşı çift koruma sağlar.  Yaşlanma karşıtı ürünlerde kısa zincirli hyaluronic asit yüzeysel uzun zincirli derinlemesine nemlendirir.  Üre, nem deposu görevi görür ve cildi kurumaya karşı korur.  

 

Anında tazeleyici anti-aging etkimi arıyorsunuz? Pürüzsüzleştirici Bio Cellulose kağıt maske nemlendirici etkiye sahiptir ve derin kırışıklıkları azaltır bir uygulamada bile ciltteki kırışıklık %16 oranında azalır.


Yorgun gözler ve göz altı torbaları?

Serinletici Göz jeli; Kaz ayağı ve daha derin kırışıklıkları bile gözle görülür şekilde doldurur. 

Vegan  göz pedleri yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir. Göz çevresini tazeler ve kırışıklıkları azaltır.

  

Cilt bakımı uygulaması sadece yüz için değil vücut için hyaluronic asit içeren kremler nemlendirici bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda kuruluktan oluşan kırışıklıklarda da etkilidir.

 

Erken cilt yaşlanmasına karşı önlem almak için genç ciltler de yararlanabilir. Hyaluronic asit insan vücudu tarafından üretilse de yıllar içinde bu üretim giderek azalır. Bunun için genç yaşlarda bile hyaluronic asit içeren özel yaşlanma karşıtı kremler kullanılmalıdır.