Kaz Ayakları - Lütfen gülümseyin! Göz çevrenizde kırışıklıklarınız oluşsun istemiyor ve gülümsemeye çekiniyor musunuz?

Göz çevresindeki oluşmuş ince mimik çizgileri zamanla daha derin kırışıklıklara dönüşür ve hepimiz bu derin kırışıklıklardan kurtulmak isteriz. İşte şimdi sıra bu konuda neler yapılabileceğinizde!

 

Kaz ayakları nedir?

Gülerken ya da mimik yaparken göz çevremizde oluşan ince çizgilerdir. Artan yaşla birlikte bu çizgiler gözle görülür şekilde derinleşir ve kalıcı kırışıklıklara dönüşür. İsmini bir kazın tekmesinin izinden almıştır.

 

Nasıl oluşur?

Göz kırışıklıkları doğal cilt yaşlanmasının bir parçasıdır. UV ışınlarına maruz kalma, serbest radikaller, çevresel stres, sağlıksız yaşam tarzı cildin kendini koruma mekanizmasını yavaşlatır. Sonuç olarak cilt zamanla elastikiyetini ve canlılığını kaybeder. Bu süreçte artan yaşla birlikte, vücudun kendi hyaluronik asit üretimi de azalır. Cilt nemsiz kalır, canlılığını ve dolgunluğunu kaybeder, küçük kırışıklıklar derinleşmeye başlar. Özellikle göz çevresindeki deri oldukça ince ve hassastır. Bu nedenle göz çevresi daha çabuk kırışır.


Çözüm var mı?

Kırışıklıklarınız oluşmasın diye gülüşünüzden vazgeçmeyin. Gülmek hem bedeninize hem ruhunuza sağlıktır. Kahkahanın diğer insanlar üzerinde olumlu bir izlenim bıraktığını biliyor muydunuz? Elbette kırışık oluşumunu geciktirmenin veya hafifletmenin başka yolları ve çareleri de mümkün. Kaz ayaklarını derin kırışıklıklara dönüşmeden önce düzenli bakım uygulayarak, başarılı bir şekilde engelleyebilirsiniz.

                                                                                           


FACE CARE Anında Etkili Anti - Aging Sıkılaştırıcı Göz Jeli

Göz altı torbaları ve morlukları sizi yorgun gösterir. Plankton ve hyaluronik asit içeren  serinletici göz jeli yorgun gözler için idealdir.

Sadece 15 dakika içinde yaşlanma karşıtı göz kremi cildi derinlemesine nemlendirir, göz çevresini pürüzsüzleştirir ve kırışıkları azaltır.


 


YÜZ BAKIMI - Sıkılaştırıcı Anti - Aging Göz Pedi

Kırmızı yosun ve hyaluronik asitle zenginleştirilmiş pürüzsüzleştirici pedler göz çevresini nemlendirir, ince kırışıklıkları doldurur. Kokusuz formülasyonu sayesinde hassas ciltlerin de kullanımına uygundur. Pedleri göz altına yerleştirin ve 10 dakika sonra çıkarıp göz kreminizi uygulayın.


 


Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Öneriler

Derin kırışıklıkları etkili bir şekilde yok etmek için hemen bu önerileri uygulayın!1.Cilt güzelliği için iyi bir uyku!


Yeterli uyku sadece sağlıklı yaşam tarzının değil, aynı zamanda güzel, dinlenmiş bir cildin de olmazsa olmazıdır. Asıl soru nasıl uyuyacağımız? Tabii ki sırt üstü.

Çünkü bu yatma şekli vücudumuz ve cildimiz için en uygun olanıdır. Uyurken yastık yüzümüze bastırıyorsa cildimizdeki kırışık oluşumunu, yan yatmak ise göğüs arası kırışıklıklarımızın oluşumunu kolaylaştırır.


 


2.UV Işınlarına ve radyasyona hayır!


UV ışınları güzel, sağlıklı ve pürüzsüz cildin en büyük düşmanıdır. Özellikle göz çevresindeki ince hassas cilt için büyük bir tehlike oluşturur.

Güneş koruyucu sürerken göz çevresini dahil etmeyi ve güneş gözlüğü takmayı unutmayın.3. Azı karar!


Cilt bakımının ilk kuralı her zaman cilt ve göz makyajınızı iyice temizlemek olmalıdır. Göz makyajını temizlerken özellikle suya dayanıklı maskarayı çıkarmak pek de kolay değildir.

CLASSIC CLEAN Papatya Özlü Göz Makyaj Temizleyici makyaj kalıntılarını derinlemesine temizlerken papatya ve nergis özü ile de cildi besler.4.Sağlıklı bir yaşam tarzına dikkat edin!


Sağlıklı bir yaşam tarzı, doğru beslenme ve yeterli su tüketimi kırışıklıkların oluşumunu geciktirmekte önemli bir rol oynar.
Peki Ya Botox?

Çoğu kişi, botox uygulamalarının hemen lifting etkisi yaratacağını düşünür ve kırışıklıkları için acılı, ağrılı ve pahalı botox işlemini uygular. Ancak estetik tıbbın doğru bir seçenek olmadığına inanan kişiler için doğru ve düzenli cilt bakımı son derece önemlidir. Bunun için Extreme Lift Kırışıklık Giderici Göz Kremi'nin doğal botox etkisi prensibini kullandık. Extreme Lift Kırışıklık Giderici en iyi göz kremi içinde bulunan Parakresse olarakta bilinen Jambu Extrakt kasılan cilt kaslarını rahatlatır. Böylece göz çevresindeki ince çizgiler yok olur ve derin kırışıklıklar azalır. Yeni kırışıklıkların oluşması engellenir, cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşur.