Sırttaki Sivilceler

Sırttaki Sivilcelere Hayır! Sırtınızdaki sivilceler, sadece güzelliğinizi bozmakla kalmaz aynı zamanda bir sağlık sorunudur. Derinde yatan iltihap ve püstüller ağrıya neden olur. Sizin sırtınız nasıl? Önemli olan bu.

Vücutta İstenmeyen Sivilceler
Kirli cilt ve sivilceler sadece yüzde değil vücutta da görünebilir. Sırttaki sivilceler sadece güzelliğinizi bozmakla kalmaz aynı zamanda bir sağlık sorunudur. İltihaplı, deri altı sivilceler çok rahatsız edici ve hatta acı verici olabilir. Bazı sivilce ve püstüller patlar ve irin dışarı çıkar. Etkilenenlerin çoğu için yaz aylarında sırtı açık veya beyaz tişörtler giyemez.


NASIL KURTULURUM - Can sıkıcı sivilcelerden nasıl kurtulursunuz?
Günlük yaşamda hızlı ve kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz birkaç Öneri:  • Dar giysilerden veya tahriş edici kumaşlardan kaçının! Derideki sürtünme sivilceleri tetikleyebilir. Sentetik giysiler yerine Pamuklu ve ipek nefes alabilen giysiler daha iyidir.
  • Hava almayan giysiler cilt için tehlike oluşturur. Aynısı egzersizden sonra terleyen cilt için de geçerlidir, cildi hemen temizlemek ve giysileri değiştirmek önemlidir.
  • Çarşafları haftalık olarak değiştirin. Çünkü ölü deri hücreleri ve bakteriler birikir.
  • Ayrıca duş alırken sırtınızı da temizleyin. Doğal olmayan şampuanlarda ciltte ve vücutta sivilceye sebep olur.
  • Ayrıca sırtınız için sivilce önleyici ürünler kullanın.
İster yüzde ister sırtta olsun, sivilceler aynı şekilde gelişir. Sebum üretiminin artması, ciltten atılamayan ölü deri hücreleri ve bakterilerle birlikte gözeneklerin  tıkanmasına neden olur. Sonuç olarak, yüzdeki T bölgesi, dekolte veya sırt gibi çok sebum üreten bölgeler sıklıkla etkilenir.
 
Güzel Bir Sırt İçin Bakım
Şu anda sırtınızdaki sivilcelerle mi mücadele ediyorsunuz yoksa onlara eğilimli misiniz? Bu bakım ipuçlarıyla yenilerini önleyebilirsiniz.

1.Yağlı ve akneli ciltler için temizlik:


Ayrıca sırtınız için yağlı ve sivilceli ciltlere özel bir temizleyici kullanın. Önemli; hassas ciltler için doğal bir duş jeli kullandığınızdan ve şampuan kalıntılarını iyice duruladığınızdan emin olun.

2. Doğru bakım ürünleri:

Doğru rutin için  Sabah ve akşam sivilce önleyici krem ​​sürün. Ayrıca, uzun vadede cildi iyileştirmek için haftada bir veya iki kez iltihap önleyici maske uygulayın. Öneri: SOS sivilce önleyici ve kurutucu  konsantreyi özellikle sivilcelerin üzerine uygulayın bitti!

3. Kimyasal Peeling:


Kimyasal peelingleri seviyoruz. Kullanımları kolaydır, peeling granüllersüzdür ve ciltte eşsiz  bir etki gösterirler. Aynı zamanda mükemmel bir sırt peelingidir. Tıpkı %2 BHA içeren peelingimiz gibi. Etkilenen bölgelere düzenli olarak uygulandığında, onsuz kalmak istemeyeceksiniz.


4. Profesyonellerden ek destek:

Güzellik salonlarında özel güzellik bakımları, sırttaki sivilceleri azaltmak için ideal bir tamamlayıcıdır. Yüksek konsantrasyonlu meyve asidi bakımları veya Marine Facial ile profesyonel bakımlar (AHA, BHA asitleri ve besleyici bir nihai solüsyondan oluşan 3 aşamalı bakım), kalıcı iyileştirmeler ve gözle görülür etkiler sağlar. Yakınınızdaki bir DALTON bayisinden bir danışma randevusu ayarlamanızı tavsiye ederiz. 


TETİKLEYİCİ FAKTÖRLER

-Yüksek glisemik indeks - iltihap oluşturucu diyet
-Stresin cilt üzerinde olumsuz etkisi.
-Yanlış veya yetersiz kişisel hijyen (Ter)
-Hormonal dengesizlik (genellikle doğum kontrol haplarını bıraktıktan sonra)
-Stresin cilt üzerinde olumsuz etkisi.
-Yanlış veya yetersiz kişisel hijyen (Ter)