Lütfen gülümseyin! Yoksa gülümsemeye çekiniyor musunuz? Göz çevresindeki ince mimik çizgileri zamanla daha derin kırışıklıklara dönüştüğünde çoğumuz bu derin kırışıklıklardan kurtulmak ister. İşte şimdi sıra bu konuda neler yapabileceğinizde!

Kazayakları nedir?
Kazayakları, gülerken ya da mimik yaparken göz çevremizde  oluşan ince çizgilerdir. Artan yaşla birlikte bu çizgiler, yavaş ve gözle görülür şekilde derinleşen kalıcı kırışıklıklara dönüşür. Bu arada kazayağı isimini bir kazın tekmesinin izlerini hatırlatan şekillerden almıştır.

Kazayakları nasıl oluşur?
Kazayakları doğal cilt yaşlanmasının bir parçasıdır. Cildin kendi koruma mekanizmaları ve metabolizması  yavaşlarken,  cilt iç ve dış faktörler tarafından  günlük olarak ciddi şekilde stres altında kalmaya devam eder. Bunlar arasında UV ışınlarına maruz kalma, serbest radikaller, çevresel stres, sağlıksız bir yaşam tarzı  veya yüz ifadelerimiz bulunur. Sonuç olarak cilt zamanla elastikiyetini ve canlılığını kaybeder.
Aynı zamanda, vücudun kendi Hyaluronik asit üretimi azalır. Cilt daha az dolgun görünür, canlılığını kaybeder ve küçük kırışıklıklar görünür hale gelir. Özellikle  göz çevresindeki  deri  cilde göre daha  ince ve hassas olup, olumsuzluklardan daha çok etkilenir ve daha çabuk kırışıklıklar oluşur.Kazayaklarına çözüm var mı?
Kırışıklıklarınız oluşmasın diye gülüşünüzden vazgeçmeyin, gülmek hem bedeninize hem ruhunuza sağlıktır ve sizi mutlu eder. Kahkahanın diğer insanlar üzerinde olumlu bir izlenim bıratığını biliyor muydunuz? Elbette kırışık oluşumunu geciktirmenin  veya hafifletmenin başka yolları  ve çareleri var.


Kırışıklık Önleyici Ürünler: 
Kazayaklarını derin kırışıklıklara dönüşmeden önce düzenli bakımla başarılı bir şekilde engelleyebilirsiniz.Dekonjestan göz jeli
Göz altı torbaları  ve morlukları  sizi yorgun gösterir. Plankton ve Hyaluronik asit gibi özel yaşlanma karşıtı aktif  bileşenler içeren serinletici  göz jeli  yorgun gözler için en iyi bakımdır. Sadece 15 dakika içinde  kazayaklarını  pürüzsüzleştirir  ve kırışıklıkların derinliğini  % 16 azaltır. Cildi derinlemesine yoğun nemlendirir  ve  göz çevresini daha taze daha canlı  görünüme kavuşturur.  Sabah ve akşam göz çevresine hafif dokunuşlarla uygulanır.Yaşlanma Karşıtı Göz Pedleri
Kırmızı yosun  ve Hyaluronik asitle zenginleştirilmiş Pürüzsüzleştirici Hydrojel pedler ; göz çevresini  nemlendirir, ince kırışıklıkları doldurur ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Kokusuz formülasyonu sayesinde hassas ciltlerin de kullanımına uygundur. Hydrogel pedleri göz altına yerleştirin. 10 dakika sonra pedleri çıkarıp göz kremini uygulayın.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Öneriler 
Derin kırışıklıkları etkili bir şekilde yok etmek için hemen bu önerileri uygulayın!1.Cilt güzelliği için iyi bir uyku!
Yeterli uyku sadece sağlıklı yaşam tarzının değil, aynı zamanda  güzel, dinlenmiş  bir cildin de olmazsa olmazıdır.  Asıl soru : NASIL?  Tabii ki , sırt üstü.  Çünkü bu yatma şekli vücudumuz ve cildimiz için en uygun olanıdır.  Uyurken yastık kılıfı yüzümüze bastırıyorsa ciltteki kırışık oluşumunu,  yan yatmak ise ; göğüs arası kırışıklıkların oluşumunu kolaylaştırır.2.UV Işınlara ve radyasyona hayır!
UV ışığı güzel, sağlıklı ve pürüzsüz cildin en büyük düşmanıdır.  Bu göz çevresindeki  ince hassas cilt  için de geçerlidir. Her zaman güneş koruyucu kullanırken göz çevresini dahil etmeyi unutmayın ve  güneş gözlüğü kullanarak gözlerinizi koruyun.


 


3. Azı karar!
Cilt bakımının 1. Kuralı: Her zaman cilt ve göz  makyajınızı iyice temizleyin.
Özellikle suya dayanıklı maskarayı çıkarmak hiç de  kolay değildir. Göz-MakyajTemizleyici makyaj kalıntılarını iyice temizlerken papatya ve nergis özü ile de cildi yatıştırır ve besler.4.Sağlıklı bir yaşam tarzına dikkat edin!
İşte o zaman cildiniz ve vücudunuz için gerekeni yapmış olursunuz. Sağlıklı bir yaşam tarzı, doğru beslenme ve yeterli su,  kırışıklıkların ve kazayaklarının bakımında önemli bir rol  oynar.

 


Peki Botoks?
Çoğu kişi, Botoks ile minimal invaziv (cilt altına) uygulamaların hemen lifting etkisi yaratacağını umuyor. Estetik tıbbın doğru bir seçenek  olmadığına inanan kişiler için doğru cilt bakımı fark yaratabilir. Bunun için EXTREMELIFTkırışıklık giderici göz kreminde  Botoks'un etki prensibini kullandık. Kremin içinde bulunan Parakresse olarak da bilinen  Jambú Extraktı mimik kaslarının aktivitesini engeller ve cildi rahatlatır. Böylece ince çizgiler ve derin kırışıklıklar pürüzsüzleşir aynı zamanda yeni kırışıklıkların oluşması da engellenir.
Ayrıca güzellik uzmanları tarafından düzenli uygulanan profesyonel  kabin bakımlarıyla cildinizde mükemmel sonuçlar elde edersiniz.