Tavuk Derisi Ciltler İçin Bakım Ciltteki Tavuk Derisi Görünümü Nasıl Geçer?

Kol ve bacaklar minik sivilceli ya da pürüzlüyse genellikle buna tavuk derisi cilt denir. Nasıl oluştuğu ve bu konuda neler yapabileceğimizi şimdi öğrenelim!


Tavuk derisi görünümlü Cilt nedir? 

Tavuk derisi problemi, diğer adı ile çilek bacak ciltte aşırı keratin oluşumuyla tetiklenen keratinizasyon bozukluğudur. Fazla keratin kıl köklerinin etrafına birikir ve cilt yüzeyinde tıkanmaya sebep olur. Tavuk derisi problemi (Keratosis Pilaris) olan ciltlerde genellikle kuruluk da görülür. Problemli bölgeler çok sert ve pütürlü bir dokuya sahiptir. Cilde dokunulduğunda çok sert ve pürüzlü hissedilir. 
  

Tavuk derisi cildi nasıl tanırız?

 • Ciltte küçük sivilceler ve beyaz kabartılar,
 • Pürüzlü noktalı ve kuru cilt,
 • Tüyleri ürpermiş bir cilt görüntüsü,
 • Üst kollar, bacaklar, kalçalarda ve nadiren de yüzde görülür.

Nedenleri ve Tetikleyici Faktörler Nelerdir?

Ciltte oluşan tavuk derisi hastalığının nedenleri hala bilinmemekle birlikte genetik faktörler büyük rol oynar. Ciltte kurulukla birlikte nörodermatit de ortaya çıkabilir. Semptomlar genellikle çocukluk çağında görülmeye başlar. Ayrıca benzeri hastalıklar gibi kaşıntı yapmaz, estetik bir problemdir.

Tavuk derisi problemli cildin kontrol altına alınabilmesi için düzenli bakım yapılmalıdır. Bunun yanında doğru ürün seçimi de çok önemlidir.

Tavuk derisi cilt kabusunuz mu oldu? Bu ciltler İçin bakım ve bu bakım sonrası evde kullanacağınız ürünler tam size göre:

  Onarıcı Serum hasarlı cildi onarmak ve cildin koruma bariyerini güçlendirmek için özel olarak tasarlanmıştır. A vitamininin yanı sıra C ve E vitaminleri ile zenginleştirilmiştir. Problemli bölgelere peelingden sonra uygulanan Vücut Emülsiyonu tavuk derisi veya kuru cilt bakımının ayrılmaz bir parçasıdır. Hassas ciltler için de Hyaluronik Asit İçeren Anti-Aging Vücut Losyonumuz cildi derinlemesine yoğun nemlendirir. Cildi pürüzsüzleştirir ve kurumaya karşı korur.
   

  Pürüzsüz Ve Yumuşak Bir Cilt İçin Ne yapmalıyım?   Cilt Ve Vücut İçin Nemlendirici: NATURAL CORRECTEUR Vücut Yağı A, C ve E vitaminleri sayesinde kurumuş hasarlı cildi yeniler ve yumuşatır. Çilek bacak için peeling uyguladıktan sonra etkisi hızla fark edilir. Cildi kurumaya karşı korur ve yara izlerinin tedavisini destekler. Yağı sabah akşam uygulamanızı öneririz.
   Düzenli Peeling: Haftalık olarak uygulanan düzenli peelingler sadece cilt için değil, vücut bakım rutininin de önemli bir parçasıdır. Özellikle tavuk derisi cilde besleyici vücut peelingleri önerilir.

   Başlangıç aşamasındayken düzenli peeling uygulanırsa ciltteki aşırı kalınlaşma engellenir. Ferahlatıcı BODY CARE Zencefilli Vücut Peeling'i cildin üst tabakasındaki ölü, kalın, kuru, yapışmış cilt hücrelerini arındırır. İçerisindeki besleyici yağlar kuru ve pürüzlü cildi yoğun bir şekilde besleyerek nemlendirir. Kimyasal peeling tavuk derisi cildi kontrol altına almak için harika bir alternatiftir. %20 AHA Peeling'i düzenli olarak (haftada 1-2 defa) uygulayabilirsiniz. 
   Tavuk Derisi Ciltlere Öneriler 

   • Bakım rutininizi düzenli uygulayın.
   • Haftada 1-2 defa besleyici peeling yapın.
   • Çilek bacak için krem kullanın
   • Sağlıklı beslenin ve yeterli su tüketin.
   • Zaman zaman saunaya gidin.
   • Aşırı sıcak ve soğuktan kaçının.