Peeling Klavuzu

Ama önce cilt bakımı! Peelingler her cilt tipi için uygundur ve sonraki bakımınızın etkisini etkileyebilecek güzellik sırları ile doludur. Bunlar da ne? Kendiniz okuyun.
 Neden Peeling yapmalıyız? 
Peelingler cildin üst tabakasından ölü cilt hücrelerini arındırır, böylece doğal cilt yenileme sürecini hızlanır ve cilt ışıltılı bir görünüme kavuşur. Peelingler sadece kuru veya poblemli ciltler için değil, kırışıklıkları veya pigment lekeleri olan ciltler için de, uygun bir bakımdır. Hassas ciltler bile düzenli olarak kuru, ölü cilt hücrelerinden soyulma yoluyla kurtulmalıdır.


Peelingin Faydaları
-Cildi ölü cilt hücrelerinden nazikçe arındırır
-Kuru cildi canlandırır
-Cildi pürüzsüzleştirir
-Gözenekleri sıkılaştırır
-Pigment lekeleri ve yara izleri için azaltır
-Kan dolaşımını hızlandırır
-Böylece sonraki ürünler cilt tarafından daha iyi emilir

Kaç çeşit peeling vardır?
Bu arada, farklı tipte bir sürü peeling çeşidi var. Bu nedenle doğru peelingi bulmak genellikle zordan daha zordur. Kahve peelinglerinden yaşlanma karşıtı pilinglere kadar hepsini sizin araştırdık ve işte karanlığınıza ışık tutuyoruz.

1. Enzim Peeling
Enzim Peeling klasik peelingler gibi tane tane granüller içermez. Genellikle papayadan elde edilen özel enzimler sayesinde cildi pürüzsüzleştirir. Enzim Peeling cilt yüzeyinde protein ve yağ arasındaki bağları parçalarak ve aşırı kalınlaşmış cilt hücrelerini çözer. Bu hassas peeling hassas ve kuperozlu ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygundur.2. Mekanik (Granüllü) Peeling
Mekanik Granüllü Peeling ince, yuvarlatılmış  sayesinde granüller sayesinde cildi soyar. Dairesel hareketlerle yüze veya vücuda hafif masajla uygulanan peeling kan dolaşımını arttırır ve kuru cilde ipeksi bir dokunuş kazandırır.   3. Kimyasal Peeling
Muhtemelen şimdiye kadar kimyasal peeling adını sıkça duydunuz. En iyi bilinenler arasında AHA peelingleri (Alfa-Hidroksi Asitler) olarak da adlandırılır. Ancak BHA peelingleri (Beta-Hidroksi Asitler) veya PHA (Poli-Hidroksi Asitler) de bu peeling grubuna dahildir. Kimyasal peelingler çok daha derin bir etkiye sahiptir. Çok çeşitli cilt tiplerinde ve cilt problemlerinde kullanılabilir, bu nedenle komedon, sivilce, pigment lekeleri, sivilce izleri veya kırışıklıkların bakımı için en iyi en etkili  peelinglerdir. Kimyasal peelingleri hem yüze hem de vücuda lokal yada genel olarak uygulayabilirsiniz. 
Sıkça Sorulan Sorular

Ne sıklıkta Peeling uygulamalıyım? 

Hangi sıklıkta peeling uygulanması gerektiği, peeling çeşidine ve cilt tipine ve cilt problemine bağlıdır. Enzim Peeling haftada bir veya iki kez uygulanması tavsiye edilirken AHA'lı peelinglerin 7-10 günde bir kullanılması tavsiye edilir. Cilt meyve asidi ile soyulduktan sonra sakın güneş kreminizi unutmayın! Peelingden hemen sonra, cilt ışığa ve UV ışınlarına hassaslaşır.
Bu nedenle, özellikle kış veya ilkbahar özel meyve asidi kürleri için idealdir.

 Peeling sonrası cildime nasıl bakmalıyım?
Peeling sonrası gözenekler açılıp emilim daha güçlü olacağından cilt tipine uygun serum ve maske uygulanması tavsiye edilir.

Daha güçlü etkiye sahip peelingler var mı?
En iyi bakım sonuçları için güzellik salonunuzdaki profesyonel güzellik uzmanlarından destek almanızı öneririz. Estetisyeninize danışmak, sizin için en uygun bakım yönteminin hangisi olduğunu seçmenize yardımcı olabilir. Mikrodermabrazyon, Hydro Facial ya da profesyonel kimyasal peeling, hepsi cildinizi iyileştirmek için mükemmel seçeneklerdir.
DALTON peelinglerine genel bakış


Cildiniz İçin Peelingler

Hangi ürünün cildinize en uygun olduğundan emin değil misiniz? Burada en önemli özet bilgileri bulacaksınız.

COMFORT CLEAN HASSAS PEELING
Hassas Krem Peeling
Yuvarlak silika granülleri
Besleyici krempeeling
Kan dolaşımını hızlandırır  
Hangi ciltler için uygundur? Her cilt, özellikle kuru ciltler için uygundur.
COMFORT CLEAN Enzim Peeling
Hassas Peeling Pudrası
Pratik mini Poşetlerde
Granülsüz Peeling
Ovalamadan
 Hangi ciltler için uygundur? Hassas ciltler için idealdir.
COMFORT CLEAN AHA Peeling
%20 meyve asitli Peeling Jeli
Kusursuz ciltler için çok yönlü peeling
Kollajen sentezini uyarır
Nemlendirir
Hangi ciltler için uygundur? Sivilce bakımını, akne izlerinin, pigment lekelerinin, kuperoz ve ince kırışıklıkların tedavisini destekler.

CLASSIC CLEAN Günlük Peeling Pedleri 
4% AHA  Peeling Pedleri
Her Gün İçin Meyve Asidli Pedler
Cilt görüntüsünü iyileştirir
Doğal Işıltı Etkili
Hangi ciltler için uygundur? Her cilt için mükemmel meyve asidi. Cilt altı kistlerinde de idealdir.


Vücut PeelingiTazeleyici Vücut Peelingi
Besleyici yağlarla
Kan dolaşımını hızlandırır
Cildi prüzsüzleştirir
Hangi ciltler için uygundur? Her cilt için uygundur. Nasırlaşmış dirsekler için acil yardım.