Menu
Sepet

C vitamini

C vitamini

Daha Fazla Kolajen için Güzellik Vitamini

Açıklama

Askorbik asit olarak da bilinen C Vitamini, vücutta sayısız önemli işlevlerivardır. İnsan vücudu tek başına C vitamini üretemediğinden ve saklayamadığından,yiyecekler yoluyla alınması gerekir. En önemli C vitamini kaynakları arasında taze sebze,meyve ve narenciyelerde, ayrıca lahana, biber ve patates de bulunur.

Ayrıca Şöylede Bilinir

Askorbik asit

Uygulama

Her şeyden önce, C vitamini soğuk algınlığını önleme ve tedavi edici etkiyesahiptir. C vitaminin kanseri önlemeye yardımcı olabileceğine dair bazı araştırma ve kanıtlarda vardır."

Tarihçe

"E vitamini ilk olarak ABD'li araştırmacılar Herbert M. Evans ve Katherine S. Bishoptarafından 1922'de “doğurganlık vitamini” olarak keşfedildi. Sonraki yıllarda vitamin, buğdaytohumu yağı, mısır ve yulaftan izole edildi. A, B, C ve D vitaminleri daha öncekeşfedildiğinden, tokoferol E vitamini adını aldı."

Etkileri

Kozmetiklerde, C vitamini bağ dokusunun metabolizmasını ve kolajen üretiminiarttırmak için kullanılır. Kolajen kaybını önler ve hasarlı bağ dokusunu yeniler. Ek olarak, Cvitamini epidermisteki seramid sentezini teşvik eder ve cilt bariyerini dengeler. Aynı zamandacilt üzerinde renk açıcı etkiye sahiptir, iltihaplı, gözenekleri tıkalı ve akneli ciltlerde de önemlietkileri vardır.