Menu
Sepet

Celumer Denizden Gelen Hücre


Celumer Deniz Özüİçimizdeki Deniz

Deniz kozmetiğinin ilk bulucusu biyokimya uzmanı Erika Bauer, 1960'larda Fransa’ya araştırma görevlisi olarak gider. Bir kozmetik firmasında çalışmaya başlar. Burada ünlü Fransız deniz bilimci kaptan Cousteau ile tanışır ve denizlerde bilimsel çalışmalar yapmaya başlarlarBu çalışmalarda denizdeki suların mineralleri ile bedenimizdeki suların nitelik olarak birebir aynı olduğunu keşfederler.

 

Erika Bauer bu keşfi daha iyi anlatabilmek için der ki:


''Anne karnında bebeğin yüzdüğü su ile denizde balığın yüzdüğü su aynı pH aynı iyon ve aynı minerallere sahiptir.''


''Kan plazmamızla deniz suyu nitelik olarak aynıdır.'' 


''Gözyaşımızı tattığımızda tıpkı deniz suyu gibi tuzludur.''

                                         

Aslında deniz suyu biz fark etmeden gözeneklerimizden vücudumuza girer ve vücudumuzdaki eksik ya da fazlalıkları dengeler. İşte bu yüzden denize girdiğimizde kendimizi iyi hissederiz.

 

Bu keşiften yola çıkarak laboratuvar arkadaşları ile birlikte 17 yıllık araştırma sonucunda cilt tarafından birebir tanınan Celumer hücresi geliştirilir. Celumerin kelime anlamı denizden gelen hücredir. İçerisinde yosun, midiye, plankton, istiridye, havyar ve deniz mineralleri bulunur.

Yüksek değerli besin maddeleri içerir. Cildin birebir tanıdığı ve tolere ettiği bir hücredir. Celumer tüm DALTON ürünlerinin içerisinde bulunur.

Farkı; Diğer kozmetikler cilde uygulandığında cildin ölü tabakasında kalır anlık bir etki sağlar ve yıkadığınızda lavabodan akar gider. Dalton kremlerde ise cildin tanıyıp kabul ettiği Celumer hücresi sayesinde etken maddeler canlı tabakaya kadar doğal emilimle iner.

 

Denizlerde bulunan tuz ve mineral özü karışımları vücudumuza yabancı değildir.

Vücudumuz tarafından şaşırtıcı biçimde kolayca tanınır ve kabul edilirler.

Cildimiz seçici geçirgen olmasına rağmen denizden gelen bu maddeleri hızla emer.

Cildin en derin katmanlarına kadar iner ve vital (canlandırıcı) elementlerin temini bu doğal metotla gerçekleşir.

 Bu önemli bilimsel keşif, ürünlerimizin de temel yapı taşıdır. DALTON Marine Cosmetics - denizlerden ilham almıştır.


DALTON diğer kozmetik ürünler gibi ölü deride kalmaz, Celumer sayesinde cildin canlı tabakasına doğal emilimle inerek içten dışa gerçek çözümler sunar

 Çalışma Prensibi - Güzelliğin Dört Evresi


1. Evre: Canlandırma ve Detoks

Daha Taze bir Cilt Görünümü İçin


Cilt temizleme sütü, tonik, peeling ve maskelerle hücresel ve yüzeysel olarak temizlenir. Detoks etkisi yaratılır. Hücre metabolizması uyarılır ve zararlı maddeler hücre içerisinden lenfler yolu ile dışarı atılır.

2. Evre: Besleme ve Koruma

Sağlıklı Bir Cilt Görünümü İçin


Kremler, serumlar ve ampuller ile cilde besin takviye edilir. Cilt için hayati önem taşıyan bu maddeler cilt tarafından emilerek canlı tabakaya kadar iletilir. Cildin koruma bariyerini ve doğal savunma sistemini destekler, cildi güçlendirir.

3. Evre: Hücre İletişimi ve Dengesi

Düzgün ve Dengeli Bir Cilt Görünümü İçin


İhtiyaçları karşılanan canlı cilt hücresi diğer hücrelerle daha iyi iletişime geçer ve cilt optimal bir şekilde beslenir. Hücresel iletimler artırılarak, cilt için en ideal besin kaynakları meydana getirilir. Bunun sonucunda hücre ve çevresindeki ortam bileşenleri dengeli hale gelir, eksiklikler tamamlanır.

 

4. Evre: Yeniden Yapılanma ve Hücre Yenilenmesi

Daha Sıkı ve Genç Bir Cilt Görünümü İçin


Canlı cilt hücresi ölürken yerine bir ya da birden fazla cilt hücresi bırakarak cilt yüzeyine çıkar. Kök hücre koruma sistemi dediğimiz bu sistemle cilt yaşlanması önlenir.

Bu evre cilt hücrelerinin yeniden yapılanma ve yenilenme dönemidir. Hücreler yüksek düzeyde zorlayıcı etkenlere karşı artık çok daha yoğun bir şekilde korunmaya başlar. Artık eskiye oranla çok daha fazla yeni ve sağlıklı hücreler üretilmeye başlanmıştır.                                                     

Mükemmel Yaşlanma Karşıtı Etki


Vücut tarafından tanınan saf deniz mineralleri beş ayrı deniz canlısıyla kombine olur. Cilt tarafından tanınan Celumer Deniz Özü, vital (canlandırıcı) elementler yardımıyla ciltte koruma kalkanı oluşturur. Klinik olarak kanıtlanmış cilt yenileyici etkisi ile de cilde doğal bir besin kaynağı sağlar.

 

Yapılan klinik çalışmalarda, Celumer Deniz Özü içeren kremler kullanılmaya başlandıktan 4 hafta sonra ciltte aşağıdaki sonuçlara ulaşıldığı kanıtlanmıştır.

• Cilt elastikiyetinde: % 43 artış

• Cilt nem seviyesinde: % 48 artış

• Hücrelerdeki UV koruma kalkanında: % 17 güçlenme

• Cildin hücresel faaliyetlerinde: % 19 artış

 

*47 ile 62 yaş aralığındaki insanlar üzerinde denenmiştir.( Dikkat! Menapoza girmiş en yavaş metabolizmalarda bile gösterdiği sonuç )

Celumer Deniz Özü dört hafta boyunca günde iki kere cilde uygulanmıştır. Deneklerde bu uygulama sonrasında hiçbir şekilde tahriş veya kızarıklığa neden olmamıştır. Çalışmalar laboratuvar ortamında hayvanlar üzerinde değil insanlar üzerinde gerçekleştirilmiştir.