Menu
Sepet

Orijinal Ölü Deniz TuzuÖlü Deniz Tuzu - Ölü Deniz aslında deniz değil, bir tuz gölüdür. Batı Şeria ve Ürdün ile sınır komşusudur, 50 km uzunluğunda, 15 km genişliğinde ve deniz seviyesinden 400 m aşağıdadır. Akdeniz'de tuz oranı %3,8'ken Ölü Deniz'de tuz oranı %33'dür. Yani Ölü Deniz'in tuz oranı Akdeniz'in 10 kat daha fazlasıdır. Ölü Denizde kolay yüzmenin sebebi de bu yüksek tuz oranıdır.


Cilt Problemleri İçin Ölü Deniz Tuzu

Ölü Deniz, dünyadaki en yüksek mineral ve eser element içeriğine sahiptir. Ölü Deniz tuzunun %50'den fazla magnezyum klorür içerir. Diğer yarısı ise; sodyum klorür, kalsiyum klorür, potasyum klorür ve temel eser elementler olan sülfat, iyot ve bromdur.


Magnezyum, hücre fonksiyonlarımız için önemli bir mineraldir. Hücre metabolizması için bir katalizör görevi görür. Doğal olarak cilt hasarını önler, iltihaplanmayı engeller. Cilt yenilenmesini hızlandırır ve böylece cilt bariyerini güçlendirir. Magnezyum, cildimizin kendi nem tutma sistemine ait bir bileşendir, cildi derinlemesine nemlendirir.


Sodyum, cildi nem kaybına karşı korur, elastikiyetini artırır ve pürüzsüzleştirir.


Kalsiyum, sakinleştirici ve antialerjik etkiye sahiptir. Kaşıntıyı azaltır, cildin kendi koruma bariyerini güçlendirir.


Potasyum, cildi sakinleştirir ve yatıştırır. Cildin metabolizmasını hızlandırır ve mineral dengesini düzenler.
Özetle

Ölü Deniz'den çıkarılan tuz, cildin iyileşme sürecini destekler, kaşıntıyı azaltır ve cilt bariyerini güçlendirir. Cildi nem kaybına karşı korurlar ve nem depolanmasını sağlar. Vücut tarafından tanınan mineraller ve elementler cilt tarafından oldukça iyi tolere edilir. Tuz peeling etkisi yaratarak ölü hücreleri nazikçe ciltten uzaklaştırır. Şampuanlarda kepek önleyici ve kaşıntı azaltıcı etki sağlar.


Aşağıdaki sorunlara eğilimli tüm ciltler;

• Çok kuru ciltler

• Pul pul dökülen, tahriş olmuş ciltler

• Stresli ciltler

• Egzama veya sedef hastalığı olan ciltler Ölü Deniz Tuzu içeren bakım ürünlerini kullanılabilir.

*Atopik dermatit ve sedef hastalığı, her zaman bir doktor tarafından teşhis edilmesi gereken dermatolojik bir hastalıktır.

Ölü Deniz Tuzlu Ürünler

1. Düzenli Bakım: Çok kuru ciltler Ölü Deniz Tuzu İçeren Nemlendirici Krem günlük olarak kullanılabilir. Düzenli kullanımda ciltteki gerginlik ve pullanma azalır, cilt derinlemesine nemlenir.

Kuruluk problemi vücutta ise özellikle duştan sonra Ölü Deniz Tuzlu Vücut Losyonu kullanılmalıdır.


2. Hızlı Çözüm: Ölü Deniz tuzunun yoğun etkisi hem kalıcı semptomları hafifletmek hem de akut problemleri çözmek için oldukça başarılıdır. Problemli bölgelere günde birkaç kez uygulayın ve cildinizdeki mucizevi etkiyi görün.

 

3. Önleme: Cildin daha fazla kurumasını ve tahriş olmasını önlemek için banyo suyunun çok sıcak olmaması ve banyoda çok uzun süre kalınmaması gerekir. Vücut temizliğinde Ölü Deniz tuzu içeren Duş Jeli-Şampuan kullanılmalıdır. Hem vücut hem de saçlı deri temizliğinde kullanılır. Cildi ve saç derisini nazikçe temizler, kaşıntıyı giderir ve kepeği azaltır.