Menu
Sepet

Kahverengi Yosun

Kahverengi Yosun

Phaeophyceae

Açıklama

Yosun, gezegenimizin oksijeninin yaklaşık% 50'sini karbondioksitten özütleyerekürettikleri için dünyamızın yeşil akciğerini temsil eder. Bazı kahverengi yosun türleri 100 metreye kadar uzar. Gelgit ve dalgaların akıntılarına dayanacak kadar güçlü ve UV ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdırlar.

Ayrıca Şöylede Bilinir

Mesane sargısı

Dağıtım

Kahverengi yosun, Kuzey Atlantik'in kıyı bölgelerinde, Kuzey Avrupa'dan, KuzeyDenizi'ne ve Baltık Denizi'ndenKanarya Adaları ve Fas'a kadarAmerika'da ise Kanada'danKarayipler'e kadar bulunmaktadır.

Uygulama

Kahverengi yosunlar hasattan sonra kurutulur ve daha sonra çeşitli kullanımlariçin işlenir. örneğin, metabolik bozuklukları ve tiroid koşullarını tedavi etmek içinkullanılırlar. Yaprakları, romatizma ağrılarını gidermek için banyolarda veya çay yapmak için kullanılabilir.

Etkileri

Kahverengi yosunlar mineraller ve eser elementler bakımından zengindir. Cildinemlendirir, pürüzsüz ve esnek tutarlar. Ek olarak, yatıştırıcı ve canlandırıcı özellikleresahiptir, vücudun hücresel enerjisini düzenler ve hücre yenilenmesini desteklerler.