Menu
Sepet

Zaman İçerisinde Dalton


Zaman İçerisinde Dalton

Dalton'un hikayesi bir kadının güzelliğe ve denize olan tutkusuyla başlar. Neredeyse kırk yılını denizlerde araştırma ve bilimsel çalışmalarla geçiren Erika Bauer, tüm yaşamın denizden geldiği teorisini kanıtlama yolunda ilerlemiştir.

Fransız deniz araştırmasının öncüsü olan Jacques Cousteau ile birlikte denizde araştırmalara çıkan ve denizden esinlenerek buluşlar yapan Erika Bauer, denizdeki en güzel malzemeleri cilt güzelliği için kullanmaya başladı ve böylece teorisini tamamladı.

1976 yılında DALTON markasını satın alarak cilt bakımında devrim niteliğinde olan buluşu ile hayallerini gerçekleştirmiş oldu. Böylece deniz kozmetiğinde profesyonel bir sistemin temelini atan ilk firma olmuştur.

"DALTON" adı Almanya'da her zaman yüksek kalite ve profesyonel cilt bakım ürünleri ile beraber anılmaktadır.

Bu başarı ve azmin ışığında Erika Bauer ‘in temel odağı hep aynı kaldı:
"Cildinizin güzelliği için denizin ilkel gücü."

Profesyonel kozmetik

EN İYİ SONUÇLAR İÇİN EN İYİ UYGULAMA

Bir ürün araştırma ve geliştiricisi olarak, Erika Bauer her zaman profesyonel güzellik uzmanları ile birlikte çalışmıştır. En iyi sonuçları elde etmek ve doğru bakımı sunabilmek için yüksek etkili aktif içeriklerin kullanıldığı ürünlerin, nitelikli güzellik uzmanları tarafından sunulması gerektiğini de her zaman savunmuştur.

1983 yılında, tüm bakım konseptini profesyonel kozmetik enstitülerine tanıtmaya başladı. Eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyordu, bu yüzden profesyonel birkaç güzellik uzmanı Erika Bauer tarafından deniz kozmetikleri ve aktif içerikleri konusunda eğitildi.

“Vital Lift Kaldırma bakımı” ( 1996 ) veya “ Spirulina yosunlarının saf gücüne sahip “ Hydro Alga Thalasso bakımı ( 1998 ) gibi profesyonel salon bakımlarının gelişimi için birçok yeni fikir yaratmıştır.

Dalton Kozmesötikler

PROBLEM ÇÖZÜCÜ SERİLER

80'li yılların ortalarında, uygulamalar, deneyler ve içerikler hakkındaki kapsamlı bilgi ile günlük pratikten edinilen deneyim birikimi sayesinde, “Kozmesötikler” adı verilen yeni bir bakım konsepti ortaya çıkmıştır. Yaşam tarzından kaynaklanan cilt problemleri ve alerjilerdeki artış nedeniyle, ortaya çıkan sorunlu ciltler için tasarlanmış cilt bakım ürünlerine olan talep ise her geçen gün artmaktadır.

1986 yılında , ilk “problem çözücü” seriler pazara sunuldu. Bu “problem çözücü” ürünlere, kızarıklık için couperose , yağlanma ve akneye eğilimli cilt için Dermanorm serileri ile başlandı. 1987’ de ise günümüzde hala kullanılan NATUREL CORRECTEUR serisinin ilk hali olan Düzeltici Vitamini-A Kozmetik adında kullanılmaya başlandı. “ Başka hiçbir şey işe yaramayacaksa, Doğal Düzeltici çalışacaktır ” ,sözü ise dünya çapındaki güzellik uzmanlarının sevdiği bir açıklamadır.

Dalton Uluslararası

DÜNYADA MARKA

1980'lerin sonunda, Birleşik Arap Emirlikleri ile ilk işbirliği kuruldu ve böylece Orta Doğu'ya da ilk ihracat yapıldı.

1990'ların başında Tayvan, Hong Kong, Singapur ve Güney Kore'deki ortaklarla dağıtım sözleşmeleri yapıldı. O zamandan beri, "Almanya'da yapılan" profesyonel kozmetik markasına olan ilgi arttı ve DALTON şu anda dünya çapında 40'tan fazla ülkede satılmaktadır.