Menu
Sepet

Dalton Blog

31 Jul Retinol - Nasıl Kullanılır? - Ne İşe Yarar?
0 454
Retinol - Hem yaşlanma karşıtı hem de sivilce karşıtı bir vitamindir. Retinol retinoidlerden birisidir, A vitamininin tüm türevlerini yani çeşitlerini içerir.A vitamininin en aktif formu A vitamini asididir (retinoik asit, tretinoin). Bu formülü içeren ürünler reçetesiz kullanılmaz ve bu nedenle koz..
31 Jul Kolajen - Ciltte Kolajen Kaybı Nasıl Önlenir?
0 297
Kolajen - Ciltte Kolajen Kaybı Nasıl Önlenir? - Cilt için en iyisiSağlıklı ve güçlü bir cilt için, hyaluronik asit, seramid ve kolajen takviyelerine ihtiyaç duyulur.Ciltte Neye Yarar?Vücudumuzdaki en yaygın proteindir. Vücudumuz için sıkılaştırıcı ve elastikiyet destekleyici yapı görevi görür. K..
31 Jul Gliserin - Cildi Nasıl Etkiler?
0 262
Gliserin - kötü bir üne sahip olsa da hakkındaki olumsuz söylentilere bir açıklık getirmek gerekmektedir. Ürün geliştiricisi Eva ile yaptığımız görüşmede, gliserinin aktif içeriğinin ciltte neler yapabileceğini ve cilt bakım ürünlerinde neden gliserine ihtiyacımız olduğunu öğreneceğiz.    Uzun zam..
31 Jul Azelaik Asit - En İyi Akne Serumu Hangisi?
0 344
Azelaik Asit - Karma ciltlerde, roza ve akne tedavisi gibi cilt problemlerinde başarı ile kullanılır. Çeşitli kremlerin, jellerin veya serumların içeriğinde bulunur. Cilde temiz, duru ve sağlıklı bir görünüm verir. Azelaik asidin sağladığı tüm faydalar ve içeriğiyle ilgili birkaç bilgi!Aktif bir bil..
31 Jul Vitamin C - Ne işe Yarar? - Nasıl Kullanılır?
0 155
C Vitamini - Askorbik asit olarak da bilinir, bağışıklık sistemini güçlendirici bir vitamindir. Ayrıca cilt bakımında da kullanılan önemli bir güzellik vitaminidir. Cilde yoğun bir ışıltı sağlar ve cildin kendi kolajen üretimini artırır. Bu değerli vitamini cilt bakımı rutininize nasıl entegre edebi..
27 Jul Üre - Üre İçeren Kremler Zararlı Mı?
0 1100
Üre - Üre İçeren Kremler Zararlı Mı? - %100 yoğun nem.Latince'de nem anlamına gelir. Bloğumuzda konu ile ilgili tüm detayları öğreneceksiniz. Kozmetikte yüksek sıcaklık ve basınçla birlikte sentetik olarak karbondioksit ve amonyaktan üretilmektedir.Vücut tarafından tanınan bir maddedir. Bu nedenle ç..
26 Jul Ölü Deniz Tuzu - Kaşıntıyı Nasıl Geçirir?
0 150
Ölü Deniz Tuzu - Ölü Deniz aslında deniz değil, bir tuz gölüdür. Batı Şeria ve Ürdün ile sınır komşusudur, 50 km uzunluğunda, 15 km genişliğinde ve deniz seviyesinden 400 m aşağıdadır. Akdeniz'de tuz oranı %3,8'ken Ölü Deniz'de tuz oranı %33'dür. Yani Ölü Deniz'in tuz oranı Akdeniz'in 10 kat daha fa..
26 Jul Panthenol - Cildi Nasıl Onarır?
0 166
Panthenol - B5 vitamininden (pantotenik asit) üretilen, vücudun nem dengesine katkı sağlayan bir maddedir. Yaraların hızlı iyileşmesi için merhemlerde ve kremlerde kullanılır. Peki sadece yaraların iyileşmesi için mi kullanılır?  Panthenol’ün İçeriğiPanthenol, dekspantenol olarakta bilinir. Dekspant..
14 Apr Yaşlılık Lekesi - Çözüm Nedir?
5 417
Yaşlılık Lekesi - Cildimiz yıllar geçtikçe değişir, elastikiyetini kaybeder, giderek kurur ve ilk kırışıklıklarımız oluşur. Lentigo, yaşa bağlı pigment bozukluğu aşırı UV ışınlarının neden olduğu bir problemdir. İşte şimdi bu lekelerin nasıl oluştuğunu ve bu konuda neler yapabileceğimizi öğreneceğiz..
13 Apr Ağız Çevresinde Egzama - Perioral Dermatit Nasıl Geçer?
0 2125
Ağız Çevresinde Egzama -  Ağız çevresindeki kırmızı lekeler perioral dermatit belirtisi olabilir!Perioral Dermatit Nedir?Perioral dermatit, ağız gülü ya da hostes hastalığı olarak da bilinir. Özellikle ağız, burun, çene ve gözlerde döküntülü iltihaplar şeklinde görülür. Semptomlar             ..
04 Apr Kaş Arası Çizgiler - Nasıl Gider?
0 438
Kaş Arası Çizgiler - Nasıl Gider? Çok mu sinirlisiniz, kaşlarınızı sürekli çatıyor musunuz? Mimik çizgileri çoğunlukla fark etmeden oluşur. Ancak ilk çizgiler belirginleştiği zaman cildimizde iz bırakmaya başlarlar. Kaş çatma mimikleri nasıl oluşur, nasıl önlenebilir veya azaltılabilir? İşte tüm det..
28 Mar En İyi Cilt Temizleyici - Temizleyici Nasıl Seçilir?
0 473
En İyi Cilt Temizleyici - Cildiniz için doğru temizleyiciyi bulun! Temizleme köpüğü mü yoksa yıkama jeli mi tercih edersiniz? Parfümlü mü parfümsüz mü olmalı? Çok çeşitli yüz temizleme ürünleri bizi bunaltabilir. Sadece birkaç adımda sizin ve cildiniz için mükemmel bir temizleyiciyi nasıl bulacağını..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 34 (3 Sayfa)