Kimyasal Peeling - Etkili Çözümler - Aha - Bha Peeling


Yeni mükemmel DALTON kimyasal peelingler, deniz kozmetiğinde 45 yılı aşkın çalışma ve tecrübenin sonucudur. Yoğun konsantre güçlü asitler denizden elde edilen eşsiz etken maddelerle birleştirildi ve tüm cilt ihtiyaçları ve problemleri için profesyonel kimyasal peelingler oluşturuldu.  
 

Kimyasal peelingler nasıl çalışır?

Kimyasal peelingler cilde derinlemesine nüfuz ederek cildin yenilenme sürecini hızlandırır ve ciltteki ölü hücreleri çözer. Cildi gözle görülür şekilde pürüzsüzleştirir ve iyileştirir.


Kimyasal Peeling Çeşitleri

Kimyasal peelinglerin AHA, BHA ve PHA olmak üzere üç farklı çeşidi vardır.
AHA (ALFA HİDROKSİ ASİTLER)

Suda çözünen AHA’lar elma veya limondan elde edilen glikolik, laktik, mandelik, tartarik asitleri içerir. AHA’lı peelingler meyve asidi peelingler olarak adlandırılır. AHA’lar, ölü cilt hücrelerini cilt yüzeyinden arındırır, pürüzsüz ve dengeli bir cilt sağlar. Aynı zamanda sivilce izleri, pigment lekeleri ve ciltteki nem dengesini sağlamak için de kullanılırlar. Uzun vadede cildin kendi kolajen ve hyaluronik asit üretimini tetikler, cilt metabolizmasını uyarır ve yaşlanma karşıtı etki gösterirler.


BHA (BETA HİDROKSİ ASİTLER)

BHA’lar yağda çözünen organik asitlerdir. BHA peelingler tıkanmış gözenekleri açar, ciltteki fazla sebumu dengeler ve iltihaplanmayı önler. Leke ve akneye eğilimli yağlı ciltler için idealdir. Peelinglerde BHA oranı %2'yi geçmemelidir. Bu oran düşük gibi görünse de oldukça etkilidir ve ciltte gözle görülür şekilde fark yaratır.


PHA (POLİHİDROKSİ ASİTLER)

Bu grup, glukonolakton ve laktobiyonik asit içerir. Bu asitler çok hafiftir ancak diğer kimyasal peelingler ile aynı etkiye sahiptir. Bu yüzden hassas ciltler için en ideal peelingler PHA’lardır. PHA’lar cilt bariyerini güçlendirir ve cildi derinlemesine nemlendirirler.


 Peelinglerin Birbirinden Farkı Nedir?

Tüm peelinglerin farklı avantajları vardır ancak ortak noktaları cildi ölü hücrelerinden arındırmak cildi pürüzsüzleştirmektir.


  


1. Mekanik Peeling: İçeriğindeki küçük granüller uygulama sırasında ciltte masaj etkisi yaratır ve kan dolaşımını hızlandırır. Cilt anında daha canlı ve pürüzsüz görünür.


  


2. Enzim Peeling: Bu peelinglerde ölü hücreleri parçalayan enzimler bulunur. İçerisinde cildi tahriş edebilecek granüller bulunmadığından özellikle hassas ve akneli ciltler için idealdir.
 3. Kimyasal Peeling: Bu peelingler cildin üst tabakasını incelterek ciltte daha derin bir etki yaratırlar. Bu yüz soyma işlemi sonrası küçük kırışıklıklar düzelir, cildin nem dengesi sağlanır, yaşlılık lekeleri azalır ve tıkanmış gözenekler arınır.
 
DALTON KİMYASAL PEELİNG


Profesyonel Kimyasal Peeling - Yüksek konsantrasyonlu DALTON peelingler özenle seçilmiş asitler, derinlemesine etkili deniz mineralleri, yeşil algler, spirulina gibi denizden gelen değerli birçok bileşene sahiptir. Parfüm, renklendirici, silikon, PEG, mineral yağ ve paraben içermezler. Ayrıca peelinglerin üçü de vegandır ve ambalajları %100 geri dönüştürülebilir.

  

%20 AHA PEELİNG – CİLT İYİLEŞTİRİCİ

 •        Cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir ve arındırır.
 •        Kolajen ve hyaluronik asit üretimini artırır.
 •        Pigment lekelerini ve sivilce izlerini azaltır.
 •        İnce kırışıklıkları giderir.
 •        Cildi derinlemesine nemlendirir.
  (Dengeli ve pürüzsüz bir cilt için antioksidan yeşil algler içerir.)

 

%2 BHA PEELİNG - GÖZENEK TEMİZLEYİCİ

 •        Gözenek arındırıcı etkiye sahiptir.
 •        Tıkanmış gözenekleri temizler.
 •        Ciltteki kalınlaşmayı ve lekeleri önler.
 •        Allantoin ile cilt yenilenmesini hızlandırır.
  (İltihaba karşı etki için spirulina içerir.)


%12 PHA PEELİNG – CİLT BARİYER GÜÇLENDİRİCİ

 •         Cildi ölü hücrelerden arındırır.
 •         Cildi derinlemesine nemlendirir.
 •         Kızarıklığı azaltır. 
 •         Cilt bariyerini güçlendirir. 
 •         Linol ve linolenik asit seramid oluşumunu uyarır.
  (Cildi yatıştırmak ve doğal bir ışıltı vermek için deniz papatyası ve kahverengi yosun içerir.) 

        Hangi peelingin cildinize uygun olduğunu peeling rehberimizi inceleyerek bulabilirsiniz.

.
Bakım Önerileri

Yavaş yavaş başlayın! İlk defa bu Peelingleri kullanacaksanız bakım rutininize yavaş yavaş entegre etmelisiniz. 


Unutmayın! Kimyasal Peeling sonrası cilt ışığa karşı daha hassas hale gelir. Cildinizi UV ışınlarından korumak için yüksek güneş koruma faktörlü kremler kullanın.


Cildinize ve vücudunuza! Kimyasal peelingleri sadece yüzünüze değil vücudunuzda ihtiyaç duyduğunuz tüm bölgelere uygulayabilirsiniz. BHA peeling sırttaki sivilcelere karşı, AHA peeling ise üst koldaki tavuk derisi için oldukça başarılıdır.


Mükemmel uyum! Profesyonel uygulamalarla birlikte tamamlayıcı harika ev bakım ürünleridir. AHA peeling pedlerimiz %4 AHA meyve asitleri içerir, günlük kullanım için idealdir.