Yaşlılık Lekesi Cildimiz yıllar geçtikçe değişir, elastikiyetini kaybeder, giderek kurur ve ilk kırışıklıklarımız oluşur. Lentigo, yaşa bağlı pigment bozukluğu aşırı UV ışınlarının neden olduğu bir problemdir. İşte şimdi bu lekelerin nasıl oluştuğunu ve bu konuda neler yapabileceğimizi öğreneceğiz.


Yaşlılık lekesi nedir?

Bu lekeler yüz, dekolte, omuzlar, kollar ve ellerin üstü gibi özellikle UV ışınlarına maruz kalan bölgelerde çok sık görülür. Kronik foto hasara ek olarak, diğer faktörlerde cilt lekelerine neden olabilir.

 

Önemli: Yaşlılık lekeleri zararsız bir pigment bozukluğudur. Küçük, düz ve koyu lekeler olarak cilt yüzeyinde ortaya çıkarlar.


 


Yaşlılık lekesi nasıl oluşur?

Melanositler, hem melanin hem de pigmentasyon enzimi tirozinazı içeren küçük "pigment kapsülleri" içerir. Bu kapsüller UV ışınları gibi çeşitli faktörlerle tetiklenerek derinin alt katmanlarından üst katmanlara taşınır ve ciltte koyu lekeler oluşur. Aslında vücudumuzun melanin üretmesi, hücrelerimizi UV radyasyonundan koruyan, cildin kendi koruyucu sisteminin bir parçasıdır.

 

Dikkat! Yaşlanma lekeleri iyi huylu pigment bozukluklarıdır. Ancak, her zaman yakından izlenmelidirler. Şekil veya renk değiştirebilir, zaman zaman kaşınabilir ve hatta kanayabilirler. Bu durumlar gözlemlendiğinde cilt kanseri riskine karşı bir dermatoloğa başvurmak gerekir.


Yaşlılık Lekelerinden Doğru Şekilde Kurtulun!

Bu istenmeyen lekelerden kurtulmak için doğru bakım yapmak gerekir. Yüzdeki yaşlilik lekeleri için krem lekeler oluşmadan önce kullanılmaya başlamalıdır. Lekelerden kurtulmak için en önemli ilk adım güneş kremi kullanmaktır.
Güneşten zarar gören ve hassaslaşan cilt lekelenmeye daha yatkındır. Bu nedenle, her zaman yüksek güneş koruma faktörüne sahip güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kremini her zaman dışarıya çıkmadan 15 dakika önce uygulamalı ayrıca güneşlenirken de güneşten yoğun etkilenen bölgelerde lekelenmeyi önlemek için daha kalın bir krem ​​tabakası sürülmelidir.

Ürün Önerileri


 

Kimyasal peeling çok yönlü bir üründür, tüm cilt ihtiyaçları için kullanılır. % 20 AHA Peeling lekeleri giderir, kolajen ve hyaluronik asit sentezini artırarak cildi nemlendirir.
BRIGHT PERFECTION serisi pigment ve yaşlılık lekelerini henüz oluşmadan önce önler.

  • SPF 50 İçeren koruyucu gündüz kremi, yüksek UV koruması sayesinde yeni leke oluşumunu önler. Cilt hasarını onarır ve aydınlatıcı bir etkiye sahiptir. 
  • Leke Önleyici Serum, sarımsı kahverengi lekeleri giderir ve kırışıklıkları dolgunlaştırır.
  • E vitamini içeren yenileyici Gece Kremi cildi yoğun bir şekilde besler ve cilt kusurlarını düzeltir.


Cildinizdeki lekeli bölgelerinizi kapatmak ve aynı zamanda pürüzsüz bir görünüm sağlamak istiyorsanız BB Anti-Aging Krem'i kullanabilirsiniz. Renkli gündüz kremi, yüksek kapatıcılığı sayesinde cilt tonunu dengeler. Yaş lekeleri veya pigment lekeleri sadece yüzde oluşmaz. Elin üstünde de koyu lekeler görünebilir. Bu durumda da UV ışınlarına karşı koruyucu kremler kullanılmaya devam edilmelidir. Yeni lekelerin oluşumuna karşı da korunulmalıdır. Niasinamid içeren nemlendirici yaşlılık lekesi için krem hızla emilir. Cildi pürüzsüzleştirir, ellerde yaşlılık lekelerini düzeltir ve daha düzgün bir cilt elde edilir.

Diğer Tedavi Seçenekleri

Doğru ve düzenli cilt bakımı çok önemlidir. Ancak klasik kozmetik desteğin yanı sıra yaşlılık lekelerini azaltmanın daha hızlı yolları da vardır. Güzellik salonlarının ve dermatologların uygulayabileceği tıbbi tedaviler şunlardır:
Profesyonel meyve asidi kürleri, mikrodermabrazyon, lazer bakımı, lazer tedavisi, ameliyat ile leke tedavisi.