Sedef - Egzamalı Cilt - Stres, genetik faktörler ve çevresel etkenler tarafından tetiklenen, günümüzde yaygın şekilde görülen cilt hastalıklarıdır. İlk belirtileri çocukluk hatta bebeklik döneminde başlar. 

Çok sık karıştırılan bu iki hastalık aslında birbirinden farklıdır. Strese bağlı egzama nasıl geçer ve sedef hastalığına ne iyi gelir?

Öncelikle sedef ve egzamanın ne olduğuna değinelim:

Egzamada deri iltihaplı, çatlamış, kırmızı, soyulmuş, irin dolu ya da kabarmış görünür. Egzama vücudun farklı bölgelerinde örneğin ellerde, dirseklerde, dizlerde, yüzde ve hatta saç derisinde ( seboreik dermatit ) ortaya çıkabilir. Yoğun kızarıklık ve kaşıntıya neden olur.

  Egzamaya Ne İyi Gelir?


Sedef ve egzamalı ciltler sabun, kimyasal içeren duş jeli ve krem kullanılmaktan kaçınmalıdır. Stresten uzak durulup, stresten kaçılamadığı durumlarda stres algısını değiştirmek ve hayata pozitif bakmak gerekir. Sakinleştirici bitki çayları tüketilebilir.

Sedefe Ne İyi Gelir?


Sedef hastalığında da tıpkı egzamada olduğu gibi öncelikle uzman kontrolü gerekir. 
Hastalığın etkisini azaltabilecek doğal içerikler mevcuttur. Kimyasal içeren sabun, duş jeli ve krem kullanılmaktan kaçınılmalıdır. Cilde kaşıntı giderici, mineral takviye edici, sakinleştirici duş jeli ve kremler kullanılmalıdır. Kuruyan sedefli bölgede kaşıntı ve kanamalar gözlemlenebilir. Bu yüzden alkol ve kimyasal içerikli ürünler kullanılmamalıdır. Şifalı ve doğal ölü deniz tuzu içeren JORDAN bakım serisi ile kaşıntı atakları giderilebilir, cilt yatıştırılır ve eski sağlıklı görünümüne kavuşturulabilir.

Sedefli - Egzamalı - Stresli Ciltler İçin Bakım Ürünleri

 

JORDAN - Ölü Deniz Tuzlu Sedef Egzama Duş Jeli & Şampuan:


Sedef, egzama, strese bağlı cilt kaşıntılarında ve atopik dermatitde hatta bebeklerde egzamada günlük olarak saç ve vücut bakımında kullanılır. Parfüm, kimyasal madde, PEG ve alkol içermez. Bebeklerde bile gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Saç egzamasında ıslak saç derisine ve tüm vücuda sürün, 3-5 dakika bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Vücut bakımınınız ve egzama tedavi için Jordan Vücut Emülsiyonu kullanın.  

JORDAN - Ölü Deniz Tuzlu Sedef  Egzama Vücut Emülsiyonu:


Sedef, egzama ve kaşıntıdan tahriş olmuş cildi sakinleştirir, nemlendirir ve cildin koruma bariyerini güçlendirir. İhtiyaç duyulan her an masaj ile uygulanır.  

JORDAN - Ölü Deniz Tuzlu Sedef  Egzama Temizleme Jeli: 


Ciltteki kaşıntı, pullanma ve kızarıklığı giderir. Cildi sakinleştirir ve yatıştırır. Alkolsüz formülasyonu ile cildi derinlemesine temizler. Sabah akşam fındık büyüklüğünde jeli yüz, boyun ve dekolte bölgesine köpürterek uygulayın ve ılık su ile durulayın.

JORDAN - Ölü Deniz Tuzlu Sedef  Egzama Sakinleştirici Tonik:


Kaşıntı giderici parfümsüz tonik, cildin pH değerini geri kazandırır, tahriş olmuş cildi yatıştırır ve cildi onarmaya yardımcı olur. Tıraş sonrası yatıştırıcı solüsyon olarak da kullanılır. Jordan Temizleme Jelinden sonra bir miktar toniği pamuğa dökün ve cildinizi silin. 

JORDAN - Ölü Deniz Tuzlu Sedef  EgzamaKrem Maske:


Sedef, egzama ve stresten kaynaklanan kaşıntıyı önler, cildi yatıştırır. Haftada 1-2 defa problemli bölgeye uygulayın, 15-20 dakika bekletin. Ardından krem maskeyi su ile temizleyin.

JORDAN - Sedef  Egzama Bakım Kremi: 


Aşırı kuru ciltler ve egzama için idealdir. Parfüm ve alkol içermez. Egzamaya iyi gelen kremler ciltteki strese bağlı kaşıntıyı, pullanmayı ve akut semptomları hafifletir, cildi korur. İhtiyaç duyulduğunda problemli bölgeye masajla uygulayın.

JORDAN - Ölü Deniz Tuzlu Sedef  Egzama Nemlendirici Emülsiyon:


Yağlanmaya meyilli ciltler için strese bağlı sedef, egzama, kaşıntı, pullanma ataklarını kontrol altına almak için kullanılır. Nemlendirici emülsiyon hafif dokusu sayesinde tıraş sonrası losyon olarak da kullanılabilir.