Cildinde güneşe karşı hassasiyet olsun olmasın; herkesin güneş kremi kullanması tavsiye edilir.


 
Aslında vücudumuz için şifa kaynağı olan güneş, fayda anlamında tıpkı besinler gibidir. Doğru zaman ve miktarda faydalı, fazlası ise cildimiz için tehlikeli olabilmektedir. Ancak ozon tabakasının incelmesinden dolayı güneş ışınları cildimize zararlı hale de gelebilir. Bunun için öncelikle doğru sürelerle güneşlenmek ve güneşlenirken gerekli tedbirleri almak ve doğru koruyucular kullanmak önemlidir.
GÜNEŞ KREMİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 
Güneş kremi alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Özellikle parfüm ve zararlı kimyasal içermeyen, cilt yüzeyinde rahatsız edici beyaz tabaka bırakmayan kaliteli güneş koruyucuların kullanılması önerilir.
 
Güneş koruyucu seçiminde bir diğer önemli nokta da ürünün kişinin cilt tipine uygun seçilmesidir.
Yağlı, karma ve koyu renkli ciltlere su bazlı güneş sütleri, hassas, kuru, açık renkli ciltlerde ve hamilelerde 50 koruma faktörü içeren güneş kremleri kullanılmalıdır. Güneş koruyucuların cildi koruyabilmesi için güneşe çıkılmadan en az yarım saat önce uygulanmış olması gerekir.

Güneş koruma faktörü özellikle cildi hassas kişiler olmak üzere herkesin özen gösterilmesi gereken bir konudur. Güneş koruyucu seçerken ve güneşe çıkmadan önce yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiyi aşağıda sizin için açıkladık.  


Güneşin zararlı ışınları önlemek için en az 30 koruma faktörü içeren UVA / UVB mineral filtreli ürünler tercih edilmelidir.

Güneş koruyucu kremler su ile temas ettiğinde etkisi azalır. Aşırı terlemede veya yüzme gibi etkinliklerin ardından güneş kremini 2-3 saat aralıklarla tazelemek güneşten korunmada etkili olacaktır.

 

Güneş koruyucu seçimi sırasında dikkat edilecek bir başka unsur, ürün içeriğinin güvenilir ve kaliteli olmasıdır. Cildi güneşten korumak için düzenli kullandığımız güneş kremlerinin içeriğindeki aktif maddelerin cilt sağlığına uygun olması gerekir. Bir ürünü ucuz olduğu için almak yerine, kalitesi yüksek ve güvenilir bir markadan satın almak doğru tercih olacaktır.Güneş ışınları elbette çok yararlıdır. Özellikle D vitamininin vücutta işlenmesini sağlayan güneş ışınlarının kısa süreli bile olsa alınması önemlidir. Bunun için güneş kremi kullanmadan günde 15 dakika kadar açık havada durmak yeterli olacaktır.


  Güneş lekelerinin oluşmasını önlemek için güneşe çıkmadan önce yoğun, parfümlü, asit içeren kremler ve agresif cilt bakımlarından kaçınmak gerekir. Cildinizde güneşten kızarıklık, yanık, kabarıklık veya leke gibi bir durum oluştuğunda mutlaka bir dermatoloğa danışmanız gerekir.
Cilt yoğun güneşten dolayı kuruyabilir veya hasar görebilir. Güneşlendikten sonra, cildi sakinleştirmek, onarmak ve erken yaşlanmaya karşı;
-Detoks Etkili Nemlendirici & Serinletici Losyonlar
-Onarıcı Kremler
-Onarıcı Ampuller kullanılması tavsiye edilir.
Artık hangi güneş kreminin cildiniz için uygun olduğunu biliyoruz. Şimdi doğru güneş koruyucuyu birlikte keşfedelim.  

GÜNEŞ KREMİ KAÇ FAKTÖR OLMALI?

Yapılan bazı araştırmalarda güneşten yoğun bir şekilde korunmanın da vücuda zararlı olup olmadığı araştırılmaktadır. Bu sebeple koruma faktörünün kişinin cilt yapısına uygun olması yeterlidir. Daha yüksek koruma faktörüne gerek yoktur. Güneşe alerjiniz varsa güneşe çıkarken şapka, açık renkli kıyafet, güneş gözlüğü gibi önlemler de sizi güneşten koruyacaktır.