Kaş Arası Çizgiler - Nasıl Gider?


Çok mu sinirlisiniz, kaşlarınızı sürekli çatıyor musunuz? Mimik çizgileri çoğunlukla fark etmeden oluşur. Ancak ilk çizgiler belirginleştiği zaman cildimizde iz bırakmaya başlarlar. Kaş çatma mimikleri nasıl oluşur, nasıl önlenebilir veya azaltılabilir? İşte tüm detaylar:


Kaş Çatma Çizgileri Nasıl Oluşur?

Kaşların arasındaki çizgi glabella çizgisi olarak da adlandırılır. Kaş çatma kasları gerildiğinde küçük kırışıklıklar belirginleşir. Genç ciltler için bu durum bir problem değildir çünkü oluşan ince mimik çizgileri hemen tekrar kaybolur. Fakat cilt yaşlandıkça sürekli yapılan mimikler giderek daha derin izler bırakır. Elastikiyet ve esneklik kaybı nedeniyle cilt artık ilk haline geri dönemez. Hafif alın çizgileri, göz çevresinde kaz ayakları ve belirgin kaş çatma çizgileri oluşur. Gülme çizgilerinin aksine, kaş çatma çizgileri klasik bir sinirlilik sembolüdür. Bu yüzden birçok kişi kaşlarının arasındaki bu kırışıklıktan kurtulmak ister.


Pahalı ve acılı dolgu & botoks işlemleri tek çözüm mü?

Doğru tedavi nedir?
Hangi etken maddeler cilt kırışıklıklarını düzeltebilir?

Rahatlayın!

Yüz yogası ve yüz masajları da kırışıklık önlemeye yardımcı olur. İnce kırışıklıkları yumuşatır, yorgun gözleri canlandırır, yüz hatlarınızı sıkılaştırır. Cildinizi anında daha taze bir görünüme kavuşturur. Bu masajları herhangi bir güzellik rutinine kolayca entegre edebilir ve kendinizi şımartabilirsiniz.

Mimik kaslarımız istemli ya da istemsiz bir şekilde sürekli hareket halindedir. Hiç mimik hareketi yapmadan (yüz ifadesiz) yaşamak kırışıklık oluşumuna çözüm olamaz. Bu kırışıklıklardan kurtulmak için günlük hayatınızda mimiklerinizin farkında olmalı ve önlemini almalısınız. Örneğin, ışığa ve güneşe bakarken gözlerinizi kısıyorsanız mutlaka koyu renk bir gözlük takmalısınız.


Doğru Cilt Bakımı


Anti-aging bakımlar kırışıklık giderici uygulamalardır. Bu yaşlanma karşıtı bakımlara ilk çizgiler göründüğü anda başlanmalıdır. EXTREME LIFT serimiz ile kırışıklık sorununu kökten çözebilirsiniz. İçerisinde bulunan Jambu özü cildi rahatlatır. Ayrıca kırışıklıkları anında gidermekle kalmaz, aynı zamanda yeni kırışıklıkların oluşumunu da önler. EXTREME LIFT serisi ağrılı ve acılı botox uygulamasına doğal bir alternatiftir.

Kırışıklıklar için yaşlanma karşıtı botox kremi, göz altı botoks kremi, serumlar, maskeler ve çeşitli cilt bakım teknikleri vardır. Botox ya da hiyalüronik asit enjeksiyonları gibi estetik uygulamalar da mümkündür. Bu işlemlerde anında gözle görülür bir etki görülse de kırışıklığın giderilmesi için bu ağrılı, pahalı ve riskli işlemlerin düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Zamanla bu işlemler vücutta ağır toksin birikmesine neden olur. Bu nedenle botokstan daha etkili krem, serum ve ampul kullanımı tavsiye edilir. 


Alın kırışıklıkları düzelir mi?

Alın kırışıklılarının ve kaş arası çizgilerinin ne kadar belirgin ve derin oldukları önemlidir. Çok derin kırışıklıkların giderilmesi zordur. Bu kırışıklıklar dolgu, botox veya medikal estetik tedavileri ile düzeltilebilir. İnce çizgiler ise profesyonel cilt bakımları, yüz masajları ve kırışıklık giderici doğru bakım ürünleri ile kolaylıkla yok edilebilir. 

 

Kaç yaşında kırışmaya başlarız?

Doğal cilt yaşlanması kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genetik yatkınlık, yaşam tarzı veya günlük bakımlar bu süreci doğrudan etkiler. Ortalama olarak kaş arası çizgiler 30 yaş civarında ortaya çıkar. Eğer düzenli bakım yapılmaz ve cildin ihtiyaçları karşılanmazsa 40-50 yaşlar arasında kırışıklıklar daha belirgin hale gelir.

 

Kaş çatma alışkanlığı nasıl bırakılır?

Doğal yüz ifadeleri bizim ruh halimizi, karakterimizi vurgular ve aynı zamanda karşımızdaki kişinin bizi daha iyi anlamasına yardımcı olur. Bunun dışında kişinin sürekli mimiklerini kontrol etmesi imkansızdır. Kaşları çatmayı azaltmanın yolu bilinçsiz yapılan mimiklerin farkına varmaktır. Yaz aylarında veya araba kullanırken fazla mimik yapmaktan kaçınmak, güneş gözlüğü kullanmak oldukça önemlidir.