KAŞ ARASI ÇİZGİLERDEN NASIL KURTULURUZ

Çok mu sinirlisiniz, kaşlarınızı sürekli çatıyor musunuz? Mimik çizgileri çoğunlukla fark etmeden oluşur. Ancak ilk mimik çizgileri belirgenleştiği zaman cildimizde iz bırakır. Kaş çatma mimikleri nasıl oluşur, nasıl önleyebilir veya azaltabiliriz işte tüm detaylar...


Kaş çatma çizgileri; Kaşların arasındaki çizgi kaş çatma çizgisi (glabella çizgisi) olarak adlandırılır. Kaş çatma kasları gerildiğinde küçük kırışıklıklar belirginleşir. Genç ciltler için problem değildir çünkü oluşan ince mimik  çizgileri hemen tekrar kaybolur. Cilt yaşlandıkça düzenli yaptığımız mimikler ve kaş çatmaları giderek daha detin izler bırakır. Elastikiyet ve esneklik kaybı nedeniyle cilt artık orijinal haline  geri dönemez, hafif alın çizgileri, göz çevresinde kazayakları ve belirgin kaş çatma çizgileri oluşur. Gülme çizgilerinin aksine, kaş çatma çizgileri klasik bir sinirlilik sembolüdür. Bu yüzden birçok kişi kaşların arasındaki kırışıklıktan hızla kurtulmak ister.


Doğru tedavi nedir? Hangi yaşlanma karşıtı bileşenler ciltteki kırışıklıkları düzeltebilir?

Bu çizgilerden yalnızca pahalı ve acılı dolgu & botox işlemleri ile mi kurtulabiliriz?


 

Rahatlayın!

Yüz yogası ve yüz masajları kırışık önlemeye yardımcı olurlar: İnce kırışıklıkları yumuşatır, yorgun gözleri canlandırır, yüz hatlarınızı sıkılaştırır ve cildinizi anında daha taze bir görünüme kavuşturur. Bu masajları herhangi bir güzellik rutinine kolayca entegre edebilir ve kendinizi şımartabilirsiniz.

Yüz kaslarımız hem bilinçli hem de bilinçsiz olarak sürekli hareket halindedir ve cildimize yük bindirir. Elbette mimik yapmamak "dondurmak" kırışıklıklara çözüm değildir. Bu kırışıklıklardan kurtulmak için günlük hayatı bilinçli bir şekilde yaşamalı ve gizli alışkanlıklarımıza dikkat edilmeliyiz. Fark etmeden kaşlarımızı çok sık çatarız. Bu sebeple güneş ya da yoğun ışıkta güneş gözlüğü kullanmalıyız.


Doğru Cilt bakımı

Doğru anti - aging bakım, öncelikle kırışık önleyici destek olarak görülmelidir. Bu bakımlara ilk çizgiler göründüğünü anda başlanmalıdır. EXTREME LIFT serimiz ile kırışıklık sorununu kökten çözebilirsiniz. Ürünlerin içerisinde bulunan Jambú özü cildi rahatlatır. Kırışıklıkları anında gidermekle kalmaz, aynı zamanda yenilerinin oluşumunu da önler. Klasik ağrılı acılı botoks uygulamasına doğal ve nazik bir alternatifdir.

Kırışıklıklar için yaşlanma karşıtı kremler, yüz yogası ya da koruyucu güzellik tüyolarının yanı sıra botoks ya da hyaluronik asit enjeksiyonları gibi medikal-estetik uygulamalar da mümkündür. Bu tedavi hızlı ve net bir şekilde gözle görülür bir etki vaat etse de uzun vadede kırışıklığın giderilmesi için düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Zamanla vücutta ağır toksin birikmesine neden olur. Ayrıca hem pahalı hem riskli hem de acılıdır.
SIKÇA SORULAN SORULAR

Alın kırışıklıkları düzelir mi?

Ne kadar belirgin oldukları ve ne kadar derin oldukları önemlidir. Çok derin kırışıklıkların giderilmesi zordur, Botox, Hyaluronik Asit ile dolgu veya medikal-estetik tedavi ile düzeltilebilir. İnce çizgiler için ise kırışık önleyici kremler çizgilerin derinleşmesini önler. 

30 yaşında kaç kırışıklık normaldir?

Doğal cilt yaşlanması çok bireyseldir ve çeşitli faktörlerden etkilenir. Bu genetik yatkınlık, yaşam tarzı veya günlük bakım olabilir. En iyi çözüm, cildin yaşlanma sürecini mümkün olduğu kadar uzun süre geciktirmek için önlem almaktır. Ortalama olarak, kaş çatma çizgileri zaten 30 yaş civarında ortaya çıkar, 40-50 yaşları arasında daha belirgin hale gelir.

Kaşlarını çatma alışkanlığını nasıl bırakırsın?

Doğal yüz ifadeleri karakterimizi vurgular ve aynı zamanda karşımızdaki kişinin bizi daha iyi anlamasına yardımcı olur. Bunun dışında kişinin sürekli mimiklerini kontrol etmesi imkansızdır. Ancak, kaşlarını çatmayı biraz azaltmanın bir yolu var: bilinçsiz hareketlerin daha fazla farkına varın ve onlara doğru zamanda karşı koymaya çalışın. Örneğin, yazın veya araba kullanırken refleksif yüz ifadelerinden kaçınmak için güneş gözlüğü takın.