En İyi Tonik - Nasıl Seçilir?

Temiz ve bakımlı bir cilt için hangi tonik kullanılmalıdır? Tonik günlük cilt bakımı için neden gereklidir?

Tonik genellikle ihmal edilen cilt bakım ürünlerinden biridir. Cilt temizliğinden sonra kullanıldığında en iyi sonucu verir. Normal, lekeli veya kuru cilt fark etmez, başarılı bir cilt bakımının temeli günlük temizliktir.

Neden tonik kullanmalıyım? Tonik cildi kir ve makyaj kalıntılarından nazikçe temizler ve cildinizi tazelenmiş hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda yüz temizleme toniği cildin kaybettiği pH değerini geri kazandırır. Tonikler cilt bakımında kullandığımız ürünlerin cildimiz tarafından emilmesini ve derinlemesine etki oluşturmasını sağlar.

Cildiniz İçin En Doğru Tonik Hangisi?

Çok çeşitli tonikler var ancak cildiniz için en iyi toniği bulmak hiç o kadar kolay değil. Her zaman toniğinizin cilt tipinize uygun olduğundan emin olun. Örneğin; hassas ciltler alkolsüz, sivilceli ciltler arındırıcı ve dengeleyici, kuru ciltler ise nemlendirici tonikler kullanmalıdır.


Cildi sadece su ile temizlemek yetmez. Toniklerle cildi canlandırmak ve cilde ihtiyacı olan mineralleri takviye etmek gerekir. Cildiniz için daha fazlasını yapabilmek için bu uygulamalara dikkat edin:

-Cildinizi düzenli nemlendirin.

-Cildin kendi pH değerini geri kazandırın.

-Cildi makyajdan kirlerden arındırın ve yatıştırın.

 Şimdi cildiniz için doğru toniğin hangisi olduğunu keşfetme zamanı!


Yaşlanma Karşıtı Tonik

Her cilt tipi ve problemi için olup benzersiz Celumer Deniz Özü içerir. 

 Tüm Cilt Tipleri İçin Tonik

Derinlemesine temizlik sağlayan ve cildin pH değerini bozmayan tüm ciltler için en iyi tonik hangisi bilmek ister misiniz? İşte her cilt tipi için tonikler:

DERMA CONTROL Tonik: Yağlı ciltler için tonik deniz peptitleri sayesinde cildi arındırır. Sivilceye meyilli ciltler için idealdir, yeni sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler. Alkol içermeyen gözenek sıkılaştırıcı tonik, cildi kurutmaz. Özellikle sivilce tonik kullanmadan kontrol altına alınamaz.

CLASSIC CLEAN Normal Cilt Tonik: Tüm cilt tipleri için uygundur. Gözenekleri derinlemesine arındırır, ferahlatıcı bir etkiye sahiptir ve cildi besleyici kızılcık özü içerir.

Hassas ciltler için CLASSIC CLEAN Sensitive Tonik doğal formüllü sayesinde cilt tarafından hızla tolere edilir, balon asma ve pantenol gibi doğal bileşenler sayesinde cildi yatıştırır. Özellikle aşırı kuru ve hassas ciltler için uygundur.

Orijinal ölü deniz tuzu içeren parfümsüz JORDAN Tonik ciltteki sedef ve egzamada kaşıntıyı giderir ve tahriş olmuş cildi yatıştırır. Ayrıca saç diplerindeki kaşıntı ve kepek için saç toniği olarak da kullanılır.

Tonikler günlük cilt bakım rutininde mutlaka yer almalıdır. Sabah ve akşam temizlenmiş cilde uygulanır. Ayrıca tonikleri boyun ve dekolte bölgenize uygulamayı unutmayın!