Menu
Sepet

BLUE ESSENTİALS - Morluk Giderici Aydınlatıcı Göz Kremi

BLUE ESSENTİALS - Morluk Giderici Aydınlatıcı Göz Kremi - Bütün gözler senin üzerinde! Göz altı torbalarından ve göz çevresi morluğundan kurtulun.

ETKİLERİ:
-Göz altı morlukları için krem düzenli kullanımda içeriğindeki niasinamid ile göz altı morluklarını ve torbaları azaltır.
-Göz altı morluk kremi göz çevresindeki renk tonunu dengeler.
-Cildi telefon, bilgisayar, tablet ışınları, mavi ışık ve çevresel strese karşı korur.
-Vegandır.
-Niasinamid ve avokado yağı ile yorgun gözlere karşı etkilidir.
-Cildi sakinleştirir.
*24 gün boyunca 24 kişide test edilmiştir.

NASIL KULLANILIR? Sabah-akşam temizlenmiş göz çevresine hafif dokunuşlarla uygulayın.BİLGİ: Göz çevresindeki cilt hassas olduğu için UV ışınlarından, mavi ışınlardan ve stresten korunmalıdır.
Mavi ışık  neden zararlıdır? Mavi ışık en basit tabiriyle; bilgisayar, telefon ve tabletlerde bulunan yapay bir ışık türüdür. Teknolojik cihazlarda bulunan ve enerji düzeyi çok yüksek olan bu yapay ışıktan korunmak oldukça önemlidir. Mavi ışık doğrudan ya da dolaylı olarak hem ruh sağlığımızı, hem beden sağlığımızı hem de cilt sağlığımızı olumsuz etkiler. 

Mavi Işığın Diğer Zararları: Uykusuzluk, odaklanma problemleri, göz kuruluğu, göz çevresi yorgunlukları ve göz hattının koyulaşması. Hücre ölümünde artış, kollajen ve elastin kaybı, erken cilt yaşlanması, ince çizgilerde artış, cilt ovalinde sarkma, ciltte renk değişiklikleri ve lekelenmeler. Mavi ışığın bize verdiği zararları artık biliyorsunuz ve biran önce önlem almalısınız.

Mavi Işıktan Korunma Yolları Nelerdir?

Günde ortalama 8-10 saat kadar teknolojik aletler karşısında vakit harcıyoruz. Öncelikle bir günde kaç saat mavi ışığa maruz kaldığınızı tesbit etmeli ardında da bu süreyi en aza indirmeliyiz. Teknolojik cihazların parlaklık ayarını mutlaka günün bulunduğunuz saatine göre düzeltmeli; gündüz parlak ışık, akşam ise sıcak ekran kullanmalısınız. Böylelikle beynin melatonin salgılamasına yardımcı olabilir ve cildin kendisini stres altında hissetmesini önleyebilirsiniz.  

Düzenli uyku uyumaya özen göstererek cildin dinlenmiş ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildi mavi ışınlardan korumak, canlılık ve parlaklık katmak, kaybettiği nemi geri kazandırmak için BLUE ESSENTİALS- Mavi Işık Korumalı Gündüz Kremi‘ni düzenli olarak kullanmalısınız. Cildin pürüzsüz ve bakımlı görünmesi için en önemli unsurlarından biri gece bakımıdır. BLUE ESSENTİALS - Mavi Işık Hasarını Onarıcı Gece Kremi ile mavi ışığın cildinize verdiği hasarı onarabilir, cilt bariyerinizi güçlendirerek erken yaşlanmayı önleyebilirsiniz.


ETKEN MADDELER : Shea Yağı / Avokado Yağı / B3 Vitamini / Zeytin Yağı / Biopterin / Deniz Suyu / Cilt Kalkanı

BİOPTERİN
CİLT KORUMA KALKANI
İÇERİK: Aqua/Water, Niacinamide, Maris Aqua/Sea Water, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Persea Gratissima (Avocado)
Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Panthenol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Butylene Glycol, Undecane,
Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Tridecane, Propanediol, Himanthalia Elongata Extract, Chondrus Crispus Extract,
Gigartina Stellata Extract, Hydrolyzed Algin, Ruscus Aculeatus Root Extract, Escin, Jasminum Sambac (Jasmine) Flower Extract, Cr