Menu
Sepet

Hakkımızda

GEÇMİŞTEN BU GÜNE DALTON

DALTON'un hikayesi bir kadının güzelliğe ve denize olan tutkusuyla başlar.  Erika Bauer 46 yıl önce ünlü Fransız deniz bilimci kaptan Jacques-Yves Cousteau ile derin denizlerde bilimsel çalışmalar yapmıştır.

Bu çalışmalarda denizdeki suların mineralleri ile vücudumuzdaki suların minerallerinin nitelik olarak aynı olduğunu kanıtlamıştır

Bu bilimsel keşiften yola çıkarak 17 yıllık bir çalışma sonucu Celumer-Denizden Gelen Hücreyi- bulmuştur.

Deniz Kozmetiğinin öncüsü Erika Bauer 1976 yılında, denizlerdeki en değerli etken maddeleri cilt güzelliği ve sağlığı için Dalton'da kullanmaya başladı. Böylece DALTON deniz kozmetiğinde profesyonel bir sistemin temelini atan ilk firma olmuştur.

’’ DALTON’’ adı Almanya'da her zaman yüksek kalite ve profesyonel cilt bakım ürünleri ile beraber anılmaktadır.

Bu başarı ve azmin ışığında Erika Bauer ‘in temel odağı hep aynı kaldı:

‘’ Cildinizin güzelliği için denizin mucizevi gücü.’’

PROFESYONEL KOZMETİK

EN İYİ SONUÇLAR İÇİN EN İYİ UYGULAMA

Bir ürün araştırma ve geliştiricisi olan, Erika Bauer her zaman profesyonel güzellik uzmanları ile birlikte çalışmıştır.  Yüksek kaliteli aktif maddeler içeren ürünlerle yapılan bakımlardan en iyi sonuçları elde etmek için, bu bakımların her zaman profesyonel güzellik uzmanları tarafından yapılması gerektiğini savunmuştur.

 

1983 yılında, tüm bakım konseptini profesyonel kozmetik enstitülerine tanıtmaya başladı. 

Eğitimin çok önemli olduğunu düşünen Erika Bauer, profesyonel güzellik uzmanlarını deniz kozmetikleri, aktif içerikler ve uygulamalar konusunda yıllarca eğitti.


DALTON DERMAKOZMETİKLER

PROBLEM ÇÖZÜCÜ SERİLER

80'li yılların ortalarında, uygulamalar, deneyler ve içerikler hakkındaki kapsamlı bilgi birikimi sayesinde problem çözücü Dermokozmetik bakım konsepti ortaya çıkmıştır.

 Yaşam tarzından kaynaklanan cilt problemleri ve alerjilerdeki artış nedeniyle, ortaya çıkan sorunlu ciltler için tasarlanmış cilt bakım ürünlerine olan talep ise her geçen gün artmaktadır.

1986 yılında , ilk “problem çözücü” seriler piyasaya sunuldu. Bu “problem çözücü” ürünlere, kızarıklık için Kuperoz, yağlanma ve akneye eğilimli cilt için Dermanorm serileri ile başlandı. 

1987’ de ise günümüzde yoğunlukla kullanılan NATUREL CORRECTEUR serisi, ilk hali olan Onarıcı A Vitamini adıyla kullanılmaya başlandı.  “ Hiçbir şey işe yaramadıysa, doğal Onarıcı NATUREL CORRECTEUR mutlaka çare olacaktır ” sözü ise  dünya çapındaki güzellik uzmanlarının sevdiği bir açıklamadır.

DÜNYA MARKASI DALTON

1980'lerin sonunda, Birleşik Arap Emirlikleri ile ilk işbirliği kuruldu ve böylece  Orta Doğu'ya da ilk ihracat yapıldı.

1990'ların başında Tayvan, Hong Kong, Singapur ve Güney Kore'deki ortaklarla dağıtım sözleşmeleri yapıldı. O zamandan beri, "Almanya'da yapılan" profesyonel kozmetik markasına olan ilgi arttı ve DALTON şu anda dünya çapında 90'dan fazla ülkede satılmaktadır.