Menu
Sepet

Zaman İçerisinde Dalton

Geçmişten Günümüze Dalton


Dalton'un hikayesi bir kadının güzelliğe ve denize olan tutkusuyla başlar. Neredeyse kırk yılını denizlerde araştırma ve bilimsel çalışmalarla geçiren Erika Bauer, tüm yaşamın denizden geldiği teorisini kanıtlama yolunda ilerlemiştir.

Fransız deniz bilimci Kaptan Jacques Cousteau ile birlikte denizde araştırmalar yapmıştır. Denizlerde yaptıkları keşifler ışığında denizdeki en etkili etken maddeleri cilt güzelliği için kullanmaya başladı. 17 yıllık bir çalışma sonucu kozmetikte çığır açan, ciltle aynı özelliklere sahip Celumer Deniz Hücresi'ni buldu. Ardından Celumer adı altında ilk Anti Aging bakım serisini oluşturdu.

1976 yılında DALTON markasını alarak profesyonel deniz kozmetiğinin kurucusu ilk firma oldu.

"DALTON" adı Almanya'da her zaman yüksek kalite ve profesyonel cilt bakım ürünleri ile beraber anılmaktadır.

Bu başarı ve azmin ışığında Erika Bauer ‘in temel odağı hep aynı kaldı: "Cildinizin güzelliği için denizin mucizevi gücü."

Profesyonel kozmetik


EN İYİ SONUÇLAR İÇİN EN İYİ UYGULAMA


Bir ürün araştırma ve geliştiricisi olarak, Erika Bauer her zaman profesyonel güzellik uzmanları ile birlikte çalışmıştır.
En iyi sonuçları elde etmek ve doğru bakımı sunabilmek için Dalton ürünlerinin, nitelikli güzellik uzmanları tarafından
kullanılması gerektiğini savunmuştur.

1983 yılında, tüm bakım konseptini profesyonel kozmetik enstitülerine tanıtmaya başladı. Erika Bauer için her cilt kişiye özeldir. Doğru cildi tanılamak ve uygun içerikli ürünü tesbit etmek için Eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyordu.

“Vital Lift Canlandırıcı bakım” ( 1996 yılında ) gibi profesyonel salon bakımlarının gelişimi için birçok yeni fikir yaratmıştır.

Dermokozmetikler


PROBLEM ÇÖZÜCÜ SERİLER


Yaşam tarzından kaynaklanan cilt problemleri ve alerjilerdeki artış nedeniyle sorunlu ciltler için 80'li yıllarda dermokozmetik ürünler tasarlanmıştır. Dermokozmetik cilt bakım ürünlerine olan talep ise her geçen gün artmaktadır.

1986 yılında , ilk “problem çözücü” seriler pazara sunuldu. Bu “problem çözücü” ürünlere, kızarıklık için kuperoz, yağlanma ve akneye eğilimli cilt için Dermanorm serileri ile başlandı. 1987’ de ise günümüzde hala kullanılan NATUREL CORRECTEUR serisinin ilk hali olan Onarıcı Vitamini-A Kozmetik adında kullanılmaya başlandı. “ Başka hiçbir şey işe yaramayacaksa, Doğal Onarıcı işe yarayacaktır ” ,sözü ise dünya çapındaki güzellik uzmanlarının sevdiği bir açıklamadır.


Uluslararası Dalton


DÜNYA MARKASI


1980'lerin sonunda, Birleşik Arap Emirlikleri ile ilk işbirliği kuruldu ve böylece Orta Doğu'ya da ilk ihracat yapıldı.

1990'ların başında Tayvan, Hong Kong, Singapur ve Güney Kore'deki ortaklarla dağıtım sözleşmeleri yapıldı. O zamandan beri, "Almanya'da yapılan" profesyonel kozmetik markasına olan ilgi arttı ve DALTON şu anda dünya çapında 90'tan fazla ülkede kullanılmaktadır.