Menu
Sepet

NATURAL CORRECTEUR - Vitaminli Pürüzsüzleştirici Onarıcı Yenileyici Yağ

NATURAL CORRECTEUR - Vitaminli Pürüzsüzleştirici Onarıcı Yenileyici Yağ - Tahriş olmuş hasarlı cildin yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan yenileyici bakım yağı. 


ETKİLERİ:

-A, E ve C vitamini içerir.

-Hidrofildir, suyla temas ettiğinde çözülür ve krem formuna dönüşerek hızla emilir. 

-Nemlendirici yağ çok kuru ciltlerde yüz ve vücut masaj yağı olarak kullanılır. 

-2 aydan itibaren düzenli kullanımda hamilelik çatlaklarını önler. 

-Cilt bakım yağı cildin koruma bariyerini güçlendirir.

-Cilde nem ve elastikiyet verir.

-Saçlarda saç bakım yağı ya da saç maskesi olarak da kullanılır. Diğer saç bakım yağlarından farkı suda çözünerek saç derisinde ağırlık hissi yaratmaması ve gözenekleri tıkamamasıdır. . 

-Üst kol ve bacaklarda görülen tavuk derisi hastalığı için kullanımı idealdir, cildi pürüzsüzleştirir.


BİLGİ: Tavuk derisi problemi, diğer adı ile çilek bacak ciltte aşırı keratin oluşumuyla tetiklenen keratinizasyon bozukluğudur. Fazla keratin kıl köklerinin etrafına birikir ve cilt yüzeyinde tıkanmaya sebep olur. Tavuk derisi problemi (Keratosis Pilaris) olan ciltlerde genellikle kuruluk da görülür. Problemli bölgeler çok sert ve pütürlü bir dokuya sahiptir. Cilde dokunulduğunda çok sert ve pürüzlü hissedilir. 


Tavuk derisi problemli cildin kontrol altına alınabilmesi için düzenli bakım yapılmalıdır. Bunun yanında doğru ürün seçimi de çok önemlidir. Peki pürüzsüz ve yumuşak bir cilde nasıl kavuşulur?


NASIL KULLANILIR? #naturalcorrecteur yağı temizlenmiş cilde masajla uygulanır. Su ile karıştığında krem formuna dönüşen bu hidrofil yağ, banyo veya duştan sonra ıslak vücuda sürüldüğünde, yapışkan yağlı bir his bırakmadan hızla emilir.  


ÖNERİ: Hamileliğin 2. ayından itibaren kullanıldığında hamilelik çatlaklarını önlediği kanıtlanmıştır. Ayrıca kilo alıp vermeden ve ergenlik döneminde büyümeden kaynaklanan çatlakların bakımında da kullanılır.


HACİM: 200 ml


ETKEN MADDELER: A Vitamini (Retinol) / E Vitamini / Badem Yağı / Ay Çiçeği Özü

 

A VİTAMİNİ AYÇİÇEĞİ ÖZÜ 


UZMAN GÖRÜŞÜ: ''Yara ve yanıklarda, cilt tahrişlerinde ve günlük vücut bakımında önerebileceğim her evde bulunması gereken S.O.S bir üründür.''


İÇERİK: Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Laureth-2, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citral, Geraniol, Benzyl Salicyla[1]te, Citronellol, Limonene, Alpha-Isome[1]thyl Ionone, Linalool, Parfum (Fragrance)